PARTNER PORTALU
  • BGK

Rzeszów: Platforma Obywatelska szykuje się do wyborów samorządowych

  • PAP/JS    18 czerwca 2016 - 15:24
Rzeszów: Platforma Obywatelska szykuje się do wyborów samorządowych
PO "chce być gotowa" do wyborów samorządowych za 2,5 roku (fot. twitter/PO)

• W Rzeszowie odbyła się pierwsza regionalna konwencja programowa Platformy Obywatelskiej.
• Efekty poszczególnych debat w regionach mają znaleźć się w programie "Polska Obywatelska 2.0", który partia przyjmie we wrześniu.
"To jest dla nas nowy rozdział; te 2.0 nie jest czymś przypadkowym. Otwieramy, budujemy nową Platformę. Nowy jej początek, nowy jej program, nową energię i nowe emocje" - powiedział lider PO Grzegorz Schetyna na spotkaniu z dziennikarzami.

Dodał, że PO "chce być gotowa" do wyborów samorządowych za 2,5 roku oraz wyborów parlamentarnych za 3,5 roku. W ocenie Schetyny, w polskiej polityce jest za "dużo obietnic wyborczych", a za mało "konkretów i ich realizowania". "Dlatego mówimy, że nie będziemy obiecywać. Chcemy ten program pisać razem z Polakami" - zauważył. Tematem rzeszowskiej regionalnej konwencji programowej była "Polska Obywatelska 2.0 - Wyzwania Polski Cyfrowej oraz Fundusze Europejskie". "Zaczynamy od Rzeszowa i Podkarpacia, bo jest to miejsce symbolicznego sukcesu wielkich europejskich pieniędzy, które udało się tutaj zainwestować w innowacje, wyższe uczelnie, w modernizacje" - zaznaczył Schetyna.

Zobacz też: Petru: Poznań źle się rozwija; wystawimy kandydata na prezydenta miasta

Na pytanie dziennikarzy, jak odbiera ostatnie wsparcie jego osoby przez Donalda Tuska powiedział, że Tusk "mimo tego, że ma wielką odpowiedzialność na swoich barkach, jeśli chodzi o Brexit i kwestie emigracyjne, to myślę, że obserwuje scenę polityczną i to, co dzieje się w Polsce".

"Mogę się cieszyć, że podobnie spoglądamy na kwestie tego, co dzieje się w Polsce i mogę się cieszyć, że podobnie spoglądamy na kwestie PO, naszego miejsca w opozycji i w przyszłości. Co robić, jak zbudować wzajemne zaufanie, program, a końcu przekonać i wygrać wybory. Nikt inny, jak Donald Tusk nie jest takim specjalistą, jak się wygrywa wybory. Szczególnie te wybory przeciwko PiS. Będziemy czerpać z jego wiedzy i doświadczenia także" - powiedział Schetyna.

Wiceprzewodniczący PO Tomasz Siemoniak podkreślił, że PO "w tym roku nie ma wakacji". "Zaczynamy w Rzeszowie i praktycznie co tydzień w różnych miastach Polski będziemy organizować debaty i konwencje programowe, aby zakończyć je we wrześniu przyjęciem programu PO. Nazywamy go +Polska Obywatelska+ 2.0 aby podkreślić, że jest to program dla obywateli, gdzie jakość życia, usługi lokalnej, infrastruktura będą w centrum naszej uwagi" - powiedział Siemoniak.

Tematami kolejnych debat PO w regionach będą m.in. infrastruktura 25 czerwca w Toruniu i Bydgoszczy oraz gospodarka morska 27 czerwca w Gdańsku.

Na regionalnej konwencji programowej PO w Rzeszowie byli także m.in. wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska i szef klubu PO Sławomir Neumann.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.