PARTNER PORTALU
  • BGK

Samorządowiec Roku: Elżbieta Radwan najlepsza wśród prezydentów i burmistrzów

  • Portalsamorzadowy.pl    20 lutego 2017 - 00:01
Samorządowiec Roku: Elżbieta Radwan najlepsza wśród prezydentów i burmistrzów
Elżbieta Radwan. (fot. Facebook)

Elżbieta Radwan, burmistrz Wołomina, została wybrana przez czytelników PortalSamorzadowy.pl najlepszym samorządowcem roku 2016 w kategorii prezydent/burmistrz.
Elżbieta Radwan została wybrana na burmistrza Wołomina w drugiej turze głosowania podczas wyborów samorządowych w 2014 roku. Wówczas 51-letnia kandydatka z ramienia własnego komitetu - Centrum Samorządowego Elżbiety Radwan – pokonała ubiegającego się o reelekcję Ryszarda Madziara z PiS, zdobywając ponad 52 proc. ważnych głosów.

Z samorządem Elżbieta Radwan związana jest od 1995 r. - wtedy rozpoczęła pracę w Urzędzie Miejskim w Wołominie. Tam przeszła szybką ścieżkę kariery od referenta do kierownika. Po 12 latach pracy w magistracie z powodzeniem zawalczyła o stanowisko sekretarza gminy Jabłonna. Później pełniła funkcję sekretarza miasta w gminie Kobyłka.

Posiada wykształcenie wyższe administracyjne poszerzone o studia podyplomowe z zakresu samorządu terytorialnego i rozwoju lokalnego. Wiedzę zdobywała także na szkoleniach i warsztatach w ramach Forum Sekretarzy Województwa Mazowieckiego. Ukończyła Akademię Liderów Samorządowych. W wyborach, gdy startowała urząd burmistrza, zaznaczała swoją maksymę: nie można składać mieszkańcom obietnic bez pokrycia.

Głosowanie na samorządowca 2017 r. już się rozpoczęło

Głosowanie w plebiscycie „Wybierz samorządowca roku 2016 r.” trwało do 10 lutego na stronie Portalsamorzadowy.pl. Jednocześnie informujemy, że już teraz można głosować na samorządowców roku 2017.

Serwis, gdzie na bieżąco można oceniać i komentować pracę rajców, prezydentów, marszałków i burmistrzów miast funkcjonuje od wyborów samorządowych w 2014 r. Każdy profil to opis wraz z krótką notą biograficzną (każdy radny może nadesłać na adres mailowy redakcji: samorzady@ptwp.pl także swoje zdjęcie i dodatkowe informacje o swojej osobie). W ocenianiu poparcia dla działań samorządowców w czasie pomagają aktywne wykresy.

Założenie serwisu było takie, by dać czytelnikom miejsce, forum do dzielenia się opiniami na temat prezydentów i radnych wszystkich miast tzw. prezydenckich. Od początku serwis cieszy się dużą popularnością, a z czasem zaczął się rozrastać o kolejne miasta - burmistrzowskie, z których otrzymaliśmy wyraźną prośbę samorządowców, by dołączyć ich do bazy. Obecnie w naszej bazie znajduje się blisko się blisko 180 miast oraz samorządy wojewódzkie. Dla Warszawy, z racji jej stołeczności zamieszczono profile nie tylko radnych miejskich, ale też radnych wszystkich warszawskich dzielnic. Serwis rozrósł się także o składy wszystkich szesnastu sejmików wojewódzkich.

Jeśli chcecie by profile rad i z waszych samorządów (w tym także powiatów, o które w 2017 r. szczególnie chcemy rozbudować serwis) zostały dołączone do bazy, czekamy na zgłoszenia. Aby zgłoszenie zostało uwzględnione powinno zawierać notkę biograficzną burmistrza/wójta/starosty oraz pełny skład rady z krótkimi opisami (data urodzenia, przynależność klubowa, funkcje w radzie, praca w komisjach) i ewentualnie zdjęciami. Zgłoszenie należy przesłać na adres mailowy redakcji: samorzady@ptwp.pl z tytułem wiadomości: NOWA RADA W SERWISIE OCEŃ RADNYCH.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.