PARTNER PORTALU
  • BGK

Schetyna i Kosiniak-Kamysz mobilizują samorządowców przed wyborami

  • PAP/EM    18 stycznia 2017 - 14:52
Schetyna i Kosiniak-Kamysz mobilizują samorządowców przed wyborami
Rozmowy dotyczyły współpracy koalicji PO-PSL (fot. Piotr Borys/twitter)

• Szef PO Grzegorz Schetyna poinformował, że rozmawiał z prezesem PSL Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem oraz przedstawicielami władz samorządowych o wzajemnej współpracy.
• Rozmowa miała miejsce we wtorek (17 stycznia) w Zakopanem.
Schetyna podkreślił na środowej konferencji prasowej w Krakowie, że w Zakopanem we wtorek odbyło się spotkanie z prezesem PSL Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem oraz samorządowcami: "z naszymi marszałkami, wicemarszałkami, członkami zarządów województw, sejmików, urzędów marszałkowskich".

Jak zaznaczył rozmowy dotyczyły współpracy. "Blisko dwa lata do wyborów samorządowych - bardzo dobra koalicja, która trwa już trzy kadencje w sejmikach, z dobrym wpływem na urzędy marszałkowskie, na dobre, najlepsze z możliwych wydawanie środków europejskich, na dobre, podmiotowe funkcjonowanie w porozumieniu z administracją rządową" - zaznaczył lider PO.

Według Schetyny koalicja PO-PSL przez ostatnie 8 lat współpracowała w sposób "najlepszy z możliwych". "Uważamy, że to co najważniejsze to właśnie sensowne wydawanie europejskich pieniędzy, modernizacja naszych małych ojczyzn - polski lokalnej, regionalnej i robienie tego w sposób najlepszy z możliwych, czyli właśnie przez ludzi samorządu" - dodał.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • samorządowiec1, 2017-01-19 22:25:04

    Uważam tak samo, jeżeli PSL się nie odetnie od PO to straci w sondażach... ostatnio szef PSL zaczął dość konkretnie się wypowiadać, a to mnie cieszy. Oby tego nie zmarnowano... ale nie z PO u boku
  • samorządowiec, 2017-01-19 22:11:09

    Platforma zaczyna się podlizywać PSLowi no widzi ze traci ogromnie w sondażach, czują że już niedługo stracą też sejmiki, oby PSL odciął się w końcu od nich, mam nadzieję, że rozsądek zwycięży...