PARTNER PORTALU
  • BGK

Schetyna o walce o prezydenturę Warszawy: PiS trawi konflikt

  • GP    15 marca 2018 - 09:13
Schetyna o walce o prezydenturę Warszawy: PiS trawi konflikt
Lider PO Grzegorz Schetyna w czasie spotkania z mieszkańcami województwa warmińsko-mazurskiego 13 marca 2018 r. (fot. PO/facebook.com)

Dla Grzegorza Schetyny (PO) polityka kadrowa prezesa Jarosława Kaczyńskiego w PiS mści się na nim teraz, gdy szuka kandydata na prezydenta Warszawy.
Lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna ustosunkował się do rewelacji z połowy tygodnia na temat kontrkandydata PiS w walce z Rafałem Trzaskowskim. Poseł i były wiceminister spraw zagranicznych jest na kilka miesięcy przed wyborami murowanym następcą Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Zobacz sondaż warszawski, w którym kandydat PO buduje dobrą pozycję do startu na jesieni.

Zdaniem szefa Platformy ostatnie niezdecydowanie PiS pokazuje, że ta formacja ma wewnętrzny problem z próbą odbicia w 2018 r. stolicy z rąk PO.

- Widzimy konflikt wewnętrzny w PiS ws. Warszawy - stwierdził w rozmowie politycznej Polsatu w środę (15 marca) polityk. W jego ocenie Jarosław Kaczyński nie panuje nad tym, co się dzieje w jego formacji a skupiając się na eliminacji kontrkandydatów wewnątrz partii wyczyścił także kadrową ławkę PiS. - Wierzę, że PiS nie wygra w Warszawie bez względu na kandydata - konkludował szef PO.

W Warszawie na giełdzie nazwisk wymieniane obecnie są trzy osoby, które typowano w PiS na możliwych kandydatów na prezydenta Warszawy. Wszystkie to kluczowi politycy obecnego parlamentu i rządu: marszałek Senatu Stanisław Karczewski, wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki oraz poseł i współpracownik premiera Morawieckiego Michał Dworczyk.

Pierwszy ogłosił, że nie zamierza startować. Uzasadniał swoją decyzję także w środę (15 marca). Więcej o rezygnacji z kandydowania Karczewskiego przeczytasz tutaj.

W ocenie marszałka - mimo jego rezygnacji - PiS nadal ma dobrych kandydatów w Warszawie. Obaj, i Jaki i Dworczyk, to w jego ocenie dobrzy fachowcy, którzy wiedzą, czego potrzeba stolicy po rządach PO.

Czytaj też: PO coraz bliżej Nowoczesnej w wyborczych przygotowaniach

Patryk Jaki, odnosząc się do swojego możliwego startu, mówił w TVN 24:

- Jeżeli chodzi o moją kandydaturę - dalej powtarzam, że jak sondaże wskażą, że jestem osobą, która ma szanse powalczyć o Warszawę, to wtedy partia ma podjąć decyzję pozytywną.

Z informacji zebranych przez stację TVN wynika, że Jaki jest preferowanym kandydatem zdecydowanych wyborców PiS, gdy Michał Dworczyk może zjednać tzw. centrum. W przypadku drugiego polityka problemem jest jednak rozpoznawalność. Dworczyk jest wśród pierwszoplanowych polityków PiS krótko. Zaistniał dopiero po awansie w MON na wiceministra, skąd przeszedł w styczniu do Kancelarii Premiera.

Nieoficjalne informacje, które podały ogólnopolskie media sugerują, że Jarosław Kaczyński ma zdecydować o nominacji jeszcze w marcu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.