PARTNER PORTALU
  • BGK

Schetyna rekomenduje Ujazdowskiego we Wrocławiu

  • GP    5 kwietnia 2018 - 07:55
Schetyna rekomenduje Ujazdowskiego we Wrocławiu
Poseł Zembaczyński zaznacza, że nie ma w porozumieniu PO - Nowoczesna zapisów o kandydatach na prezydentów miast. (fot. facebook.com/witold.zembaczynski)

Nowoczesna wystawia we Wrocławiu własnego kandydata na prezydenta. PO też. Poseł Witold Zembaczyński nie uważa jednak, by zagroziło to ich porozumieniu wyborczemu.
Grzegorz Schetyna zaskoczył we wtorek 3 marca, oświadczając, że zarekomenduje dolnośląskim strukturom PO byłego polityka PiS Kazimierza Michała Ujazdowskiego jako kandydata na prezydenta Wrocławia. Pierwsze reakcje były krytyczne.

Więcej na temat ocen propozycji lidera PO przeczytasz tutaj.

Tymczasem poseł Nowoczesnej Witold Zembaczyński powiedział w czwartek 5 marca, w studiu Polskiego Radia, że Ujazdowski jako kandydat PO na Dolnym Śląsku nie jest objawem kruszenia się sojuszu samorządowej koalicji PO-Nowoczesna.

- PO ma prawo do swojego kandydata na prezydenta - mówił. Po czym zaakcentował, że porozumienie koalicyjne pozostawia dowolność w wyborach na prezydentów i burmistrzów - W tej materii nie ma żadnego ogólnopolskiego porozumienia.

Nowoczesna jednak krytykuje decyzję PO. Katarzyna Lubnauer 4 kwietnia na twitterze:

Sam Michał Jaros pytany o kandydaturę Ujazdowskiego odpowiedział, że z chęcią posłucha tego, co ma on do powiedzenia na temat swojego programu dla miasta.

- Rozmawiając o kandydaturze Kazimierza Ujazdowskiego, jak również o innych kandydaturach, trzeba wyraźnie podkreślić jedną rzecz: odpowiedzialny kandydat powinien mówić nie o swoich dokonaniach, ale o tym, jaki ma pomysł na miasto i rozwiązanie jego kluczowych problemów; takich jak korki, poprawa bezpieczeństwa czy lepsza praca dla wrocławianek i wrocławian - powiedział polityk Nowoczesnej.

Zobacz najnowszy sondaż samorządowy z Wrocławia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.