PARTNER PORTALU
  • BGK

Schreiber kontra Bruski: Prezydent Bydgoszczy nie przeprosi posła Prawa i Sprawiedliwości

  • MN    4 maja 2017 - 12:48
Schreiber kontra Bruski: Prezydent Bydgoszczy nie przeprosi posła Prawa i Sprawiedliwości
Poseł PiS Łukasz Schreiber domaga się przeprosin od prezydenta Bydgoszczy. (fot. Łukasz Schreiber/Facebook)

Poseł PiS Łukasz Schreiber domaga się przeprosin od prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego.
• Rafał Bruski miał zasugerować, że poseł Schreiber sfałszował wyniki głosowania w Sali Kolumnowej, gdy posłowie głosowali nad budżetem pod koniec ubiegłego roku.

• Schreiber domaga się teraz oficjalnych przeprosin od prezydenta Bruskiego.

• Prezydent Bydgoszczy nie ma jednak zamiaru przepraszać i apeluje do posła – który w wyborach startował z okręgu bydgoskiego - o więcej pracy na rzecz miasta.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Łukasz Schreiber domaga się przeprosin od prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego. Chodzi o słowa prezydenta podczas jednej z konferencji prasowych, gdzie Bruski miał zasugerować, że Schreiber fałszował wyniki głosowania, licząc głosy podczas słynnego grudniowego posiedzenia Sejmu w Sali Kolumnowej.

Poseł wezwał prezydenta Bydgoszczy, aby ten zorganizował konferencję prasową, na której wygłosi oświadczenie, w którym przeprosi go za „bezpodstawne pomówienie”.  

Prezydent odpowiedział na zarzuty posła w mocnym tonie: - Wolałbym, aby zamiast wywoływania jałowej dyskusji i marnowania czasu (także mojego, gdyż z mocy prawa, jako posłowi, zobligowany jestem udzielić odpowiedzi) pochwalił się Pan sukcesami w rozwiązywaniu ważnych dla Bydgoszczy problemów – pisze Bruski.

Czytaj też: Janusz Kubicki do marszałka Geblewicza: "Ręce i gacie opadają"

Odnosząc się do głosowania w Sali Kolumnowej, prezydent Bydgoszczy pisze, że wyniki głosowania były poddawane pod wątpliwość przez wielu parlamentarzystów. Bruski przywołuje Regulamin Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej i wskazuje na nieprawidłowości związane z podpisywaniem list obecności po zakończeniu posiedzenia. Podkreśla, że poseł Schreiber pełnił wtedy funkcję sekretarza obrad i bezpośrednio brał udział w całym procederze.

Na koniec Bruski jeszcze raz apeluje do 29-letniego posła z Bydgoszczy, aby zajął się sprawami ważnymi dla miasta i jego mieszkańców. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.