PARTNER PORTALU
  • BGK

ŚDM: Duże wsparcie finansowe dla samorządu Wadowic

  • PAP    8 kwietnia 2016 - 21:21
ŚDM: Duże wsparcie finansowe dla samorządu Wadowic

Wśród wydatków inwestycyjnych znalazły się m.in. przygotowanie terenów zielonych nad rzeką Skawą pod przyszłą infrastrukturę rekreacyjną i zagospodarowanie ogrodu położonego nieopodal bazyliki Ofiarowania NMP. (fot.:facebook.com/swiatowydzienmlodziezy)

2 mln zł chce przeznaczyć samorząd Wadowic na poprawę estetyki miasta i organizację imprez dla mieszkańców oraz pielgrzymów, którzy przyjadą na ŚDM - wynika z zapowiedzi burmistrza Mateusza Klinowskiego, który na swoim blogu opublikował zestawienie wydatków.
Jak podał samorządowiec, podczas ŚDM w Wadowicach gościnę znajdzie 5 tys. osób z różnych zakątków świata. "Do tego każdego dnia zjeżdżać się będą pielgrzymi nocujący w okolicy oraz turyści chcący odwiedzić miasto Jana Pawła II. ŚDM będą więc imprezą, która swoją skalą przerasta wszystko, z czym do tej pory miały do czynienia służby miejskie" - zauważył burmistrz.

Jak wyjaśnił, z ogólnej kwoty planowanych wydatków, 1,4 mln zł trafi na inwestycje. "Reszta to właściwe koszty związane z imprezą" - dodał.

Wśród wydatków inwestycyjnych znalazły się m.in. przygotowanie terenów zielonych nad rzeką Skawą pod przyszłą infrastrukturę rekreacyjną i zagospodarowanie ogrodu położonego nieopodal bazyliki Ofiarowania NMP. Poprawiona zostanie estetyka otoczenia dworców PKP i PKS, a także wyremontowana jedna z kamienic w centrum miasta.

Burmistrz podkreślił, że reszta zostanie przeznaczona na organizację wydarzeń związanych z ŚDM, jak koncerty i imprezy sportowe. Miasto przygotuje też wydawnictwa promocyjne oraz ekspozycje plenerowe w przestrzeni miejskiej. Zarezerwowano pieniądze na zapewnienie czystości i zabezpieczenie sanitarne pielgrzymów.

Wadowice, rodzinne miasto św. Jana Pawła II, położone są 50 km od Krakowa, w którym pod koniec lipca odbędą się ŚDM z udziałem papieża Franciszka i młodych katolików z całego świata.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • ks. Edzio, 2016-04-09 16:26:44

    Kościół jest pedałem i ma obowiązki pedalskie.