PARTNER PORTALU
 • BGK

Sebastian Kaleta: Koszt przygotowania skargi prezydent Warszawy do WSA większy niż suma grzywny

 • PAP/JS    24 sierpnia 2017 - 21:04
Sebastian Kaleta: Koszt przygotowania skargi prezydent Warszawy do WSA większy niż suma grzywny
Dwa tygodnie temu Hanna Gronkiewicz-Waltz złożyła szereg pism do Komisji Weryfikacyjnej dotyczących nakładanych na nią jako osobę fizyczną grzywien (Hanna Gronkiewicz-Waltz, fot. um.warszawa.pl/R.Motyl)

Koszt przygotowania przez prawników skargi prezydent Warszawy do WSA mógł być większy niż suma grzywien na nią nałożonych - ocenił członek Komisji Weryfikacyjnej Sebastian Kaleta.
"Dwa tygodnie temu Hanna Gronkiewicz-Waltz złożyła szereg pism do Komisji Weryfikacyjnej dotyczących nakładanych na nią jako osobę fizyczną grzywien. Media poinformowały, że prawnicy za przygotowanie takich pism pobierają wynagrodzenie 500 zł za godzinę" - powiedział Sebastian Kaleta w rozmowie z wPolsce.pl. "Okazuje się, że poświęcają swoją pracę dla warszawskiego ratusza, aby przygotować pisma poświęcone wyłącznie grzywnom nakładanym na Gronkiewicz-Waltz" - dodał.

Kaleta poinformował, że skarga, która wpłynęła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, liczy 20 stron. "Jestem ciekaw, jakie koszty poniosło miasto za takie pismo, skoro godzina pracy wynosi 500 zł, a koszt jednej kary to 3 tys. zł. Śmiem twierdzić, że koszty opłacenia prawników, aby przygotowali skargę do WSA, były większe niż suma grzywny, a miasto i sama prezydent nie poniosłaby żadnej kary, gdyby Gronkiewicz-Waltz stawiła się przed Komisją" - powiedział.

"Pani Gronkiewicz-Waltz jako prezydent wynajęła konkretną kancelarię, aby obsługiwała miasto, a jednocześnie tej samej kancelarii jako osoba fizyczna wystawiła pełnomocnictwo na obsługę jej spraw osobistych w okresie grzywien. (…) To jest konflikt interesów, to są wątpliwości etyczne" - ocenił członek komisji ds. reprywatyzacji.

Jak dodał, Hanna Gronkiewicz-Waltz "powinna wyjaśnić czemu ta sama kancelaria otrzymała zlecenie z miasta na bardzo intratne kwoty na obsługę prawną Komisji, jak również czemu prawnicy tej samej kancelarii są pełnomocnikiem jej jako osoby fizycznej".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (6)

 • arkadiusz z, 2017-08-25 11:17:31

  Pobudka!!! Nosz kurde ludzie!!! nie mozemy pozwolic zeby pis sterował komisja. Robią to poto tylko zeby atakować opozycję #reprywatyzacja
 • POlak, 2017-08-25 11:06:54

  Za wyroki sądowe związane z pełnieniem przez ministra Macierewicza funkcji w MON płacił MON. Więc to logiczne, że Warszawa płaci za prezydent?
 • roman111, 2017-08-25 11:02:36

  To co się dzieje w mediach to zwyczajna podwalina pod wybory samorządowe i walkę o stołek prezydenta warszawy. PiS stracił na spółkach skarbu państwa, na misiewiczach, na trybunale, na 500+ , teraz staraja sie wybielić i zrobić wielką nagonkę na HGW i PO