PARTNER PORTALU
 • BGK

Sebatian Kaleta: Hanna Gronkiewicz-Waltz ma okazję zachować choć krztę honoru

 • PAP/JS    18 września 2017 - 21:02
Sebatian Kaleta: Hanna Gronkiewicz-Waltz ma okazję zachować choć krztę honoru
Sebastian Kaleta był pytany na antenie TVP Info o słowa prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz, która oceniła, że komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji jest "politycznym teatrem". (fot.um.warszawa.pl)

Hanna Gronkiewicz-Waltz ma okazje zaproponować godziwe rekompensaty okazując choć krztę honoru – powiedział członek komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji Sebastian Kaleta odnosząc się do kwestii odszkodowań dla lokatorów Poznańskiej 14.
Sebastian Kaleta był pytany na antenie TVP Info o słowa prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz, która oceniła, że komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji jest "politycznym teatrem".

"W takim razie mieszkańcy, którzy dzisiaj w końcu odetchnęli z ulgą, są aktorami w tym teatrze?" - dopytywał Kaleta. W jego opinii "to są haniebne słowa". "Pani prezydent po raz kolejny pokazuje tym komentarzem, jak przez lata traktowała tych ludzi (lokatorów Poznańskiej 14 - red). Dla nich to jest walka o życie. Dla nich to jest walka o zdrowie. Dla nich to jest walka o własne mieszkania" - podkreślił Kaleta. Jak dodał, "w przypadku Poznańskiej 14 ścieramy się z prawdziwym dramatem ludzkim".

Członek komisji weryfikacyjnej odniósł się także do kwestii prawa do odszkodowań, o które poszkodowani lokatorzy kamienicy przy Poznańskiej 14 będą mogli się ubiegać od władz miasta. "Hanna Gronkiewicz-Waltz ma okazje zaproponować godziwe rekompensaty za krzywdy, które ich spotkały, okazując choć krztę honoru" - uważa Kaleta.

Pytany o to, dlaczego Grzegorz Schetyna i Platforma Obywatelska nie odcinają się od działań Hanny Gronkiewicz-Waltz, zwrócił uwagę, że "Platforma Obywatelska w stolicy ma większość w Radzie Miasta". "Ta rada przez lata broniła Hanny Gronkiewicz-Waltz. Kiedy przychodzili lokatorzy, tacy jak z Poznańskiej 14, prosząc o wysłuchanie, to jak ich traktowano? Są filmy archiwalne, które pokazują, że radni przesuwali punkt (obrad sesji - red) na późne godziny nocne, żeby starsze osoby zniechęcić do pokazania swoich problemów na sesji rady. Pani prezydent nigdy się tam nie stawiła. Radni miasta z PO de facto legitymizowali politycznie działania Hanny Gronkiewicz-Waltz" - powiedział Kaleta.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (7)

 • fanty, 2017-09-19 16:30:48

  Widzi Pan PO jest taką partią która swoich członków wspiera nawet w ciężkich chwilach! Wasz partia woli się pozbywać problemów zamiast je wyjaśniać :)
 • kolo, 2017-09-19 15:59:21

  Komisja niech się nie pogrąża dalej tymi marnymi wypocinami, i nawiązując tutaj do "willi" Generała Jaruzelskiego przecież masa Polaków w całym kraju wykupiła mieszkania i domy z bonifikatą gminną 90%, wszyscy powinni zatem zwrócić?
 • xmagical, 2017-09-19 15:54:46

  To może odmówcie swojego wynagrodzenia które pobieracie w ramach pracy w komisji i przekażcie to na pomoc tym poszkodowanym ludziom?