PARTNER PORTALU
  • BGK

Sejm: Ordynacja według PiS. Kukiz'15 podoba się trzy czwarte projektu. Opozycja paraliżuje prace speckomisji

  • GP    1 grudnia 2017 - 11:45
Sejm: Ordynacja według PiS. Kukiz'15 podoba się trzy czwarte projektu. Opozycja paraliżuje prace speckomisji
Tomasz Rzymkowski (Kukiz'15). Prawnik i polityk, poseł na Sejm VIII kadencji. Wybrano go głosami 11 977 polskich obywateli (fot. facebook.com)

Sejm zaczyna prace nad ordynacją. Dla posła Tomasza Rzymkowskiego (Kukiz'15) projekt jest dobrze skonstruowany w części poświęconej transparentności wyborów, ale kwestia ordynacji już budzi jego wątpliwości.
Po tym, jak Komisja Sprawiedliwości Sejmu zakończyła procedowanie prac nad prezydenckim projektem nowelizacji o Sądzie Najwyższym (SN), posłowie i opinia publiczna zaczynają skupiać uwagę na pracy speckomisji ds. ordynacji wyborczej.

W piątek (1 grudnia) w Polskim Radiu poseł Kukiz'15, prawnik Tomasz Rzymkowski nie ukrywał, że jest bardzo zaintrygowany propozycjami, jakie PiS przedstawiło wobec regulacji wyborczych.

- Myślę, że trzy czwarte tej ustawy to są doskonałe przepisy, zwłaszcza dotyczące jawności i bezpieczeństwa głosowania - zaakcentował poseł w czasie wywiadu radiowego w Polskim Radiu, w audycji "Sygnały dnia". - Wątpliwości rodzą się w sytuacji zmian związanych z organizację wyborów - oceniał dalej.

Niestety nie sposób jasno stwierdzić, jakie będą efekty pracy speckomisji, bo jej prace się dopiero zaczęły. Negatywny stosunek opozycji (PO, Nowoczesna, PSL) do proponowanych zmian już pierwszego dnia pracy dał o sobie znać.

Przewodniczący speckomisji poseł Marcin Horała (PiS) relacjonował obszernie prace ws. ordynacji na Twitterze. Znaczną część jego wpisów zdobią ostre oceny obstrukcji parlamentarnej, którą poseł dostrzega w działaniach opozycji.

Więcej o pracach Speckomisji ds. ordynacji przeczytasz tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.