PARTNER PORTALU
  • BGK

Sejm. Referendum szkolne: Posłowie PiS atakowali szefa ZNP

  • GP    22 czerwca 2017 - 16:38
Sejm. Referendum szkolne: Posłowie PiS atakowali szefa ZNP
Sławomir Broniarz w towarzystwie posłów opozycji w czwartek (22 czerwca) w Sejmie. (fot. ZNP/twitter.com)

Politycy PiS wypominają Sławomirowi Broniarzowi, że lata temu był czołowym nauczycielem walczącym z gimnazjami, a teraz promuje referendum mające pytać Polaków o ich likwidację. - (Broniarz jest) zawsze na czele i zawsze przeciw - mówiła w czwartek (22 czerwca) poseł PiS Joanna Borowiak.
W czwartek (22 czerwca) trwała w Sejmie kolejna odsłona debaty o reformie edukacji, której ostatnim frontem jest inicjatywa Związku Nauczycielstwa Polskiego (ZNP) - referendum edukacyjne. Przypomnijmy, że w czasie czerwcowego posiedzenia Sejmu posłowie odesłali wniosek o referendum do prac w komisji. Jak oceniają wnioskodawcy i opozycja, zostanie on tam zahamowany.

- Kiedy minister Zalewska kłamie? - pytała poseł PO Urszula Augustyn w Sejmie w czwartek (22 czerwca) - Czy wtedy, kiedy próbuje man wmówić, że jest za późno, chociaż reforma edukacyjna jest dopiero na papierze, czy wtedy, kiedy głosuje za wnioskiem o referendum, jak zrobiła to dzisiaj?

Poseł opozycji towarzyszył Sławomir Broniarz, szef ZNP, który w czasie posiedzenia Sejmu stał się obiektem ataku posłów PiS. Główne oskarżenia podnosił poseł PiS Dariusz Piątkowski.

Czytaj też: Przed Sejmem pikieta przeciw reformie edukacji i za referendum

- Gdy PO i PSL likwidowały tysiące szkół ZNP i Sławomir Broniarz milczeli - mówił poseł kierując słowa do posłów opozycji. Po czym nawiązał już do samego odesłania referendum do prac w komisji. - Mimo, iż reforma stała się faktem, nie użyliśmy niszczarki do podpisów jak PO i PSL. Platforma odrzucała w pierwszym czytaniu wnioski obywatelskie bez prac w komisji - to o propozycjach w VII kadencji Sejmu, kiedy do parlamentu trafiały inicjatywy obywatelskie dotyczące edukacji.

Jeszcze jeden argument wobec szefa ZNP podnosiła w Sejmie poseł Joanna Borowiak (PiS):

- W 1999 r. Sławomir Broniarz stał na czele protestu przeciwko gimnazjom - przywoływała reformę edukacji, którą odwraca ustawa MEN. - W 2016 r. Sławomir Broniarz stał na czele protestu w obronie gimnazjów. Jest konsekwentny w poglądach: zawsze na czele i zawsze przeciw - zaakcentowała poseł. Po czym odwołała się do ostrych słów i ataków PO i Nowoczesnej. - Opozycja wspierana przez ZNP chce zbić kapitał polityczny na wprowadzaniu chaosu.

Stanowisko szefowej MEN o podjętej decyzji odesłania do prac w komisji wniosku o referendum edukacyjnym przeczytasz tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.