PARTNER PORTALU
  • BGK

Sejm uczcił ofiary nawałnic. Czas na podliczenie strat

  • PAP/MN    12 września 2017 - 10:37
Sejm uczcił ofiary nawałnic. Czas na podliczenie strat
Posłowie i posłanki uczcili pamięć ofiar nawałnic. (fot. twitter)

W Sejmie rozpoczęło się przedstawianie przez rząd informacji na temat działań podejmowanych w związku z nawałnicami, które przeszły nad Polską w połowie sierpnia.
Przedstawienie posłom informacji w tej sprawie zapowiedziała jeszcze w sierpniu premier Beata Szydło.

Od informacji ws. nawałnic rozpoczęło się we wtorek rano pierwsze po wakacjach posiedzenie Sejmu.

W Sejmie obecni są m.in. premier Beata Szydło, szef MSWiA Mariusz Błaszczak i jego zastępca Jarosław Zieliński, szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska, minister edukacji narodowej Anna Zalewska, minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

W wyniku sierpniowych nawałnic, które wyrządziły największe szkody w województwach: pomorskim, kujawsko-pomorskim i wielkopolskim, zginęło sześć osób, w tym dwie harcerki z obozu w Suszku. Poszkodowanych zostało 58 osób, w tym 19 strażaków. Uszkodzonych zostało 4,8 tys. budynków, z czego 3,4 tys. to budynki mieszkalne. Ogromne szkody nawałnice wyrządziły w lasach. Z szacunków Lasów Państwowych dot. strat wynika, że to 7,7 mln m sześc. powalonych drzew oraz 38 tys. ha zniszczonych lasów.

Ponadto Sejm uczcił minuta ciszy pamięć o ofiarach nawałnic. 

"Dnia 11 sierpnia 2017 r. nawiedziła województwa: kujawsko-pomorskie, pomorskie, wielkopolskie, tragiczna nawałnica. W wyniku tej nawałnicy sześć osób poniosło śmierć, w tym pięć osób w moim powiecie chojnickim. Wśród tych ofiar były dwie harcerki z Łodzi, przebywające na obozie w Suszku" - powiedział poseł PiS Aleksander Mrówczyński.

Posłowie upamiętnili pamięć ofiar nawałnicy minutą ciszy oraz odmówili "Wieczny odpoczynek".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.