PARTNER PORTALU
  • BGK

Siedem zarejestrowanych list do Sejmu

  • PAP    31 sierpnia 2011 - 10:21
Siedem zarejestrowanych list do Sejmu

W woj. dolnośląskim, które jest podzielone na trzy okręgi wyborcze, zarejestrowanych zostało siedem komitetów wyborczych - wynika z informacji umieszczonych w środę na stronach PKW.
Listy zarejestrowały PO, PiS, SLD, PSL, Ruch Palikota, Nowa Prawica i PPP - Sierpień 80. W trzech okręgach - wrocławskim, legnicko-jeleniogórskim i wałbrzyskim - w wyborach do Sejmu są do zdobycia 34 mandaty.

W okręgu wrocławskim swoje listy do Sejmu zarejestrowanych zostało do tej pory sześć komitetów - PO, PiS, PSL, SLD, Nowa Prawica oraz Ruch Palikota. Do zdobycia jest tu 14 mandatów, a obecnie zgłoszono 155 kandydatów.

Listę PO otwiera minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski, tuż za nim jest posłanka Ewa Wolak oraz poseł Sławomir Piechota. "Jedynką" na liście PSL jest wiceszefowa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska we Wrocławiu Ewa Mańkowska, drugi na liście jest członek zarządu województwa dolnośląskiego Włodzimierz Chlebosz, trzecią pozycję zajmuje wicewojewoda dolnośląska Ilona Antoniszyn-Klik.

Listę SLD otwiera poseł Janusz Krasoń, kolejne miejsca zajmują szefowa wrocławskich struktur Sojuszu Helena Trela oraz publicysta "Krytyki Politycznej" Michał Syska. Z kolej posłowie Dawid Jackiewicz i Kaźmierz Michał Ujazdowski otwierają listę PiS. Piąte miejsce zajmuje mąż zmarłej posłanki Aleksandry Natalli-Świat, Jacek Świat.

W okręgu wałbrzyskim zarejestrowanych zostało sześć list wyborczych. Niezbędne dokumenty złożyły PO, PiS, PSL, SLD, Ruch Palikota oraz Polska Partia Pracy - Sierpień 80. Do zdobycia jest osiem mandatów, a zgłoszono 96 kandydatów.

"Jedynką" na liście PO jest posłanka Izabela Mrzygłocka, drugie miejsce zajmuje poseł Jakub Szulc. Listę kandydatów PiS w okręgu wałbrzyskim otwiera były szef ABW Bogdan Święczkowski, a druga jest obecna posłanka Anna Zalewska. Pierwszy na liście kandydatów PSL jest samorządowiec Ryszard Niebieszczański, drugie miejsce przypadło byłemu posłowi Jarosławowi Kurzawie. Pierwsze miejsce na liście SLD zajmuje dyrektor teatru w Wałbrzychu Danuta Marosz, drugi jest b. poseł Marek Dyduch.

W okręgu legnicko - jeleniogórskim, gdzie do zdobycia jest 12 mandatów, swoją listę zarejestrował obecnie jedynie komitet PO. Listę otwiera marszałek sejmu Grzegorz Schetyna, druga jest posłanka Ewa Drozd, a trzeci jest poseł Norbert Wojnarowski.

W legnickim biurze PKW na rejestrację czeka kolejnych sześć komitetów i nastąpi to najprawdopodobniej w środę po południu Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.