PARTNER PORTALU
  • BGK

Silny wiatr nad Polską, podlaskie: Pół tysiąca mieszkańców bez prądu

  • PAP/AT    30 stycznia 2018 - 08:36
Silny wiatr nad Polską, podlaskie: Pół tysiąca mieszkańców bez prądu
Wiatr w Polsce: Najbardziej ucierpiał powiat zambrowski, siemiatycki i białostocki (fot.pixabay.com)

Silny wiatr wiejący z poniedziałku (29 stycznia) na wtorek (30 stycznia) spowodował awarie  energetyczne. Ok. pół tys. odbiorców województwa podlaskiego jest bez prądu. Podlascy strażacy usuwali z dróg połamane konary drzew.
Urszula Kosicka-Suszyńska z PGE Dystrybucja oddział w Białymstoku poinformowała, że przyczyną zerwania linii energetycznych w województwie podlaskim jest utrzymujący się w regionie porywisty wiatr, wiejący momentami z prędkością 80 km/h.

W tej chwili, w godzinach porannych, bez prądu w regionie pozostaje ponad 450 odbiorców. "Najbardziej ucierpiał powiat zambrowski, siemiatycki i białostocki" - poinformowała Kosicka-Suszyńska i dodała, że wszystkie awarie zostaną usunięte do godzin popołudniowych.

Do usuwania skutków silnego wiatru wyjeżdżali podlascy strażacy, którzy usuwali z dróg powalone konary drzew.

Czytaj też: Wichury nad Polską: Szkody po przejściu orkanu Fryderyka

Dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku kpt. Adam Aleksiejczyk poinformował, że do najgroźniejszego zdarzenia doszło na terenie powiatu łomżyńskiego w miejscowości Sambory, gdzie na auto dostawcze spadła część drzewa.

"W wyniku zdarzenia w aucie została rozbita szyba, ale kierowcy na szczęście nic się nie stało" - powiedział strażak i dodał, że nigdzie w regionie silny wiatr nie uszkodził budynków gospodarczych.

Według komunikatu białostockiego biura prognoz, w Podlaskiem podmuchy wiatru - w porywach od 25km/h do 80km/h utrzymają się we wtorek do godziny 18.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.