PARTNER PORTALU
  • BGK

Śląsk, Katowice: Będzie protest Ruchu Autonomii Śląska

  • JL    24 października 2016 - 09:16
Śląsk, Katowice: Będzie protest Ruchu Autonomii Śląska
Ruch Autonomii Śląska będzie protestował przeciwko odrzuceniu przez parlamentarzystów obywatelskiego projektu nowelizacji ustawy o mniejszościach. (Fot. Facebook/RAŚ)

Ruch Autonomii Śląska w czwartek (27 października) o godz. 12 na placu Szewczyka w Katowicach zamierza protestować przeciw odrzuceniu przez parlamentarzystów obywatelskiego projektu nowelizacji ustawy o mniejszościach.
Połączone sejmowe komisje administracji i spraw wewnętrznych oraz mniejszości narodowych i etnicznych odrzuciły obywatelski projekt nowelizacji ustawy o mniejszościach narodowych i etnicznych, mający na celu uznanie Ślązaków za mniejszość etniczną. Ruch Autonomii Śląska uważa, że tym samym wykluczono ze społeczeństwa grupę ponad 800 tys. obywateli, którzy w spisie powszechnym zadeklarowali się jako Ślązacy.

Czytaj też: Ustawa o mniejszościach narodowych i etnicznych

W opinii posłów Kukiz '15 oraz Prawa i Sprawiedliwości, Ślązacy mają czuć się tylko i wyłącznie Polakami. Ruch Autonomii Śląska nie zgadza się z taką decyzją komisji. Uważa, że jest ona krzywdząca dla wszystkich mieszkających i płacących podatki Ślązaków, którzy popierali obywatelski projekt. Dlatego też organizuje protest.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.