PARTNER PORTALU
  • BGK

Śląska Partia Regionalna zarejestrowana

  • bad    10 maja 2018 - 12:27
Śląska Partia Regionalna zarejestrowana
Śląska Partia Regionalna została wpisana do ewidencji partii politycznych. Fot. mat. prasowe

Po 181 dniach od złożenia wniosku do Sądu Okręgowego w Warszawie Śląska Partia Regionalna została wpisana do ewidencji partii politycznych. Jak zauważają przedstawiciele ŚPR, to jedno z najdłużej trwających postępowań w sprawie  rejestracji partii w historii III Rzeczpospolitej.
  • Wniosek o rejestrację ŚPR został wysłany 13 października 2017 roku, dołączono do niego 1300 podpisów osób popierających zgłosznie partii, choć ustawa wymaga tylko 1000 podpisów.
  • Pod koniec stycznia 2018 roku sąd zobowiązał wnioskodawców o złożenie dodatkowej listy podpisów, które zostały wysłane miesiąc później.
  • Warszawski sąd poztywnie zweryfikował losowo wybrane 200 podpisów i 12 kwietnia 2018 roku postanowił wpisać Śląską Partię Regionalną do ewidencji partii politycznych.

Rejestracja Śląskiej Partii Regionalnej otwarła możliwość aktywnego włączenia się mieszkańców regionu w budowę nowej formacji. W czwartek, 10 maja, o godz. 12.00 uruchomiona została elektroniczna rejestracja członków.

- Od kilku miesięcy zgłaszają się do nas osoby, chcące zapisać się do ŚPR. Większość z nich do tej pory nie była związana z polityką. Wreszcie będą mogły włączyć się w projekt polityczny, na który mieszkańcy Śląska czekają od lat – mówi Henryk Mercik, lider regionalistów.

Jak zaznaczają członkowie ŚPR, długie dni oczekiwania na rejestrację Śląskiej Partii Regionalnej nie zostały jednak zmarnowane. - To my jako pierwsza i jedyna siła polityczna w regionie merytorycznie odnieśliśmy się do rządowego „Programu dla Śląska”. Przygotowaliśmy szereg propozycji programowych, m.in. 3x1 proc. VAT dla samorządów, program Śródmieście+, projekt regionalnego systemu gospodarki odpadami, nowe rozwiązania w systemie edukacji czy projekt kolei aglomeracyjnej - podkreślają.

Śląska Partia Regionalna dodaje, że w ostatnich dniach, dzięki zaangażowaniu lidera ŚPR Henryka Mercika, udało się doprowadzić do włączenie dworca PKP w Chorzowie Batorym w sieć dalekobieżnych połączeń kolejowych. - Spotykamy się również z mieszkańcami Śląska (m.in. w Katowicach, Rybniku, Tarnowskich Górach czy Rudzie Śląskiej). Zorganizowaliśmy także konwencję programową, która wzbudziła ogromne zainteresowanie mieszkańców regionu – widownia Teatru Śląskiego w Katowicach wypełniona była do ostatniego miejsca – zaznaczają przedstawiciele ŚPR.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.