PARTNER PORTALU
  • BGK

Sławomir Neumann: Nieobecność prezydent Warszawy na rozprawach komisji to problem dla PO

  • PAP/AT    23 października 2017 - 09:49
Sławomir Neumann: Nieobecność prezydent Warszawy na rozprawach komisji to problem dla PO
Trochę jałowe jest celowanie przez różnych polityków, typu Patryk Jaki, w Hannę Gronkiewicz-Waltz - powiedział Neumann (Sławomir Neumann, fot.PTWP)

Prezydent Warszawy jest kompletnie niezależną osobą, co jest jej zaletą. W związku z tym, w kwestii stawienia się na rozprawy komisji weryfikacyjnej, Hanna Gronkiewicz-Waltz zrobi to, co będzie uważała - powiedział szef klubu PO Sławomir Neumann.
• Namawiam Hannę Gronkiewicz-Waltz, żeby stanęła przed komisją ds. reprywatyzacji i broniła tam dobrego imienia swojego i miasta - powiedział Neumann.

• Zaznacza przed komisją weryfikacyjną będzie można stoczyć bój i powiedzieć wszystko. Także te rzeczy, które nie są na rękę PiS-owi i Jakiemu.

• Zadeklarował, że Platforma zawsze będzie przy niej stać i bronić jej dobrego imienia.

Wsparcie dla prezydent Warszawy wyrażał też wiceszef Platformy Tomasz Siemoniak.

"Jedyną rzeczą, do której namawiam Hannę Gronkiewicz-Waltz, i to w rozmowach, i publicznie, to żeby stanęła przed komisją (weryfikacyjną) i żeby na komisji broniła dobrego imienia swojego i miasta przed pomówieniami (przewodniczącego komisji - red.) Patryka Jakiego" - powiedział Sławomir Neumann w radiu TOK FM, zapytany, czy Platforma namawia prezydent Warszawy do natychmiastowej rezygnacji ze stanowiska, w związku z problemem "opóźnionej reakcji na problemy z reprywatyzacją".

Zdaniem Neumanna przed komisją weryfikacyjną będzie można "stoczyć bój" i "powiedzieć wszystko; także te rzeczy, które nie są na rękę PiS-owi i Jakiemu". "Może nie na równych zasadach, bo trudno mówić o równych zasadach z Patrykiem Jakim, który w sposób dość dyktatorski prowadzi komisję" - ocenił polityk.

"Kiedy Hanny Gronkiewicz-Waltz nie ma przed komisją, to tego głosu tam po prostu nie ma. Ja zachęcam i namawiam ją do tego" - podkreślił i dodał, że Platforma "zawsze będzie przy niej stać i bronić jej dobrego imienia".

O prezydent stolicy był również pytany w programie "Jeden na jeden" w TVN24 wiceszef PO Tomasz Siemoniak. Polityk podkreślił, że prezydent Warszawy jest "kompletnie niezależną osobą", co jest jej zaletą, w związku z tym, w kwestii stawienia się na rozprawy komisji weryfikacyjnej, Gronkiewicz-Waltz "zrobi to, co będzie uważała".

Czytaj też: Komisja weryfikacyjna podniesie kary dla prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz

Przyznał jednak, że jej nieobecność na rozprawach komisji jest problemem dla Platformy. "Problem jest oczywiście nasz, bo wszyscy już chyba politycy w Platformie zdążyli powiedzieć, że - mimo ogromnych wątpliwości co do statusu tej komisji, charakteru nakierowanego na show telewizyjny - lepiej być niż nie być, lepiej być obecnym niż być nieobecnym" - zaznaczył wiceszef PO.

Zwrócił przy tym uwagę, że Gronkiewicz-Waltz nie zamierza ubiegać się o reelekcję w przyszłorocznych wyborach samorządowych. "Nie należy więc różnych jej działań i wypowiedzi rozpatrywać z punktu widzenia wyborczego. Ona mówi co uważa i trzeba to uszanować. Sądzę, że przez najbliższe miesiące będzie się starała przekonać opinię publiczną co do tego, że robiła wszystko, aby rozwiązywać te problemy (reprywatyzacyjne - red.)" - dodał.×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.