PARTNER PORTALU
  • BGK

Sławomir Neumann: Obecna kadencja Hanny Gronkiewicz-Waltz jest ostatnią

  • PAP/AT    5 października 2017 - 11:00
Sławomir Neumann: Obecna kadencja Hanny Gronkiewicz-Waltz jest ostatnią
Ludzie nie znają prawdy o reprywatyzacji w Warszawie. Słyszą tylko zakłamaną narrację - powiedział Neumann (Sławomir Neumann, fot. Michał Józefaciuk/Wikipedia/CC BY-SA 3.0 PL)

W najbliższych wyborach samorządowych PO wystawi nowego kandydata na prezydenta Warszawy, a Hanna Gronkiewicz-Waltz rozliczy się z obecnych kadencji – zapowiedział przewodniczący klubu parlamentarnego PO Sławomir Neumann.
• Nie zamykamy oczu, nie mówimy, że nie było problemu z reprywatyzacją. Mówimy, że jest - powiedział.

• Dzięki uchwałom rady miasta i działaniom prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz od kilku lat ci lokatorzy dostają szanse na mieszkania - zauważył.

• Rozliczymy dwie kadencje Hanny Gronkiewicz-Waltz na stanowisku prezydenta Warszawy - zaznaczył.

• Musimy się rozliczyć z reprywatyzacji – dodał.

Zdaniem wiceprzewodniczącego Platformy Obywatelskiej, ludzie nie znają prawdy o reprywatyzacji w Warszawie. "Słyszą tylko zakłamaną narrację, którą przekazuje Patryk Jaki (szef komisji weryfikacyjnej - red.)" - powiedział w RMF FM.

Jak podkreślił, "trzeba być uczciwym w ocenach". "Nie zamykamy oczu, nie mówimy, że nie było problemu z reprywatyzacją. Mówimy, że jest" - powiedział. "Dzięki uchwałom rady miasta i działaniom prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz od kilku lat ci lokatorzy dostają szanse na mieszkania" - ocenił. "Hanna Gronkiewicz-Waltz i jej prezydentura - to pomoc lokatorom z kamienic, które były przejmowane przez ludzi w ramach reprywatyzacji" - powiedział Neumann.

Jak dodał, obecna kadencja Hanny Gronkiewicz-Waltz jest ostatnią i w najbliższych wyborach samorządowych PO wystawi nowego kandydata na prezydenta Warszawy, a Hanna Gronkiewicz-Waltz rozliczy się z obecnej kadencji. "Rozliczymy dwie kadencje Hanny Gronkiewicz-Waltz na stanowisku prezydenta Warszawy. Musimy się rozliczyć z reprywatyzacji" - zapewnił.

Czytaj też: Schetyna: Atak komisji weryfikacyjnej na Hannę Gronkiewicz-Waltz to polityczna zemsta

Dopytywany, czy Platforma nie boi się, że po Hannę Gronkiewicz-Waltz przyjdzie CBA i prokuratura postawi jej zarzuty ws. nieprawidłowości przy reprywatyzacji, Neumann odparł: "CBA może wejść wszędzie, prokurator może postawić zarzuty każdemu, bo jest na sznurku Zbigniewa Ziobry". Na stwierdzenie prowadzącego, że afera reprywatyzacyjna jest faktem i nie uda jej się "zamieść pod dywan", Neumann zapewnił, że "nikt niczego nie zamiata".

Polityk PO przypomniał także, że w czwartek Sąd Apelacyjny ma rozpatrzeć wniosek prezydent Warszawy o stwierdzenie, czy komisja weryfikacyjna może miasto pozywać jako stronę. "Czekamy" - powiedział.

W czwartek (5 października) Naczelny Sąd Administracyjny ma ogłosić decyzje ws. pierwszych czterech wniosków prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz o rozstrzygnięcie sporu kompetencyjnego, czy decyzje reprywatyzacyjne wydaje prezydent miasta, czy komisja weryfikacyjna.

REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • Absurd, 2017-10-05 21:31:27

    Lokatorzy mieli mieszkania. Wywalono ich. A teraz szansę na mieszkanie mają :-( To jakiś absurd ! Straszne!
  • mzakrzewski, 2017-10-05 14:51:38

    Lokatorzy dostają szanse na mieszkania... Szczyt hipokryzji p.Neumana. PO zamieniło Warszawę w prywatny folwark. Trzeba być totalnym idiotą aby nie wiedzieć o kantach w ramach prywatyzacji, gdy było to tajemnicą publiczną. Podobnie, jak z aferami bankowymi w Wołominie. O kantach z kredytami wiedział...a stołeczna ulica. Tylko, "nieświadomymi" byli ludzie u koryta władzy.  rozwiń