PARTNER PORTALU
  • BGK

SLD nie wyklucza poparcia w wyborach samorządowych prezydent Hanny Zdanowskiej

  • PAP/MIW    11 kwietnia 2018 - 14:32
SLD nie wyklucza poparcia w wyborach samorządowych prezydent Hanny Zdanowskiej
Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska. (fot. UM Łódź)

SLD nie wyklucza poparcia w wyborach samorządowych obecnej prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej (PO) - przyznał wiceprzewodniczący tej partii Tomasz Trela. W całym kraju ugrupowanie pod szyldem "SLD - Lewica Razem" zamierza wystawić ok. 16 tys. kandydatów na wszystkich samorządowych szczeblach.
Przygotowania do jesiennych wyborów samorządowych były tematem środowej konferencji prasowej działaczy SLD w Łodzi.

- Podczas ostatniej rady wojewódzkiej ustaliliśmy, że bezwzględnie w wyborach do sejmiku wojewódzkiego idziemy pod szyldem "SLD - Lewica Razem". W pięciu okręgach w naszym regionie wystawimy nasze listy, które będą składały się również z szerokiego spektrum naszych współpracowników z organizacji pozarządowych - Unii Pracy, OPZZ, ZNP, czy aktywnych w ostatnim czasie stowarzyszeń związanych ze służbami mundurowymi" - poinformował przewodniczący SLD w Łódzkiem i wiceprzewodniczący tego ugrupowania Tomasz Trela.

Dodał, że na niższych szczeblach "sprawa jest otwarta".

- Będą miasta w regionie, gdzie wystawimy własnych kandydatów na prezydentów i będziemy liczyć na szersze poparcie, ale będą też miasta, w których to my będziemy popierać innych kandydatów - tłumaczył.

Przyznał, że jeśli chodzi o Łódź rozmowy cały czas trwają. Trela, który pełni funkcję wiceprezydenta Łodzi nie wykluczył poparcia dla rządzącej miastem od dwóch kadencji Hanny Zdanowskiej z PO. SLD jest obecnym koalicjantem Platformy w Radzie Miasta.

- Rozmowy cały czas trwają. Ustalamy pewne minima programowe, a później kwestie osobowe. Nie wykluczamy, że w Łodzi wspólnym kandydatem może być aktualna prezydent Hanna Zdanowska, ale po spełnieniu tych dwóch zasadniczych kryteriów. W kwestiach programowych musimy mieć przekonanie, że przez kolejne cztery lata będziemy kontynuować rzeczy, które rozpoczęliśmy jako lewica - podkreślił.

Obecny na konferencji sekretarz generalny SLD Marcin Kulasek ogłosił, że sojusz pod szyldem "SLD - Lewica Razem" w wyborach samorządowych w całym kraju wystawi ok. 16 tysięcy kandydatów na wszystkich samorządowych szczeblach. Program i strategia partii ma zostać zaprezentowany 12 maja podczas konwencji w Warszawie. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.