PARTNER PORTALU
  • BGK

SLD przygotowuje się do wyborów samorządowych. Pójdzie na współpracę z PO?

  • PAP/JS    2 marca 2017 - 17:40
SLD przygotowuje się do wyborów samorządowych. Pójdzie na współpracę z PO?
Czarzasty podczas konferencji prasowej wyliczał, że w ciągu ostatniego półrocza razem z sekretarzem generalnym SLD Marcinem Kulaskiem odwiedzili 70 powiatów, w których funkcjonują struktury partii (fot. sld.org.pl)

SLD jest dziś przygotowane do wystawienia w wyborach samorządowych list kandydatów w 320 powiatach i 87 okręgach wyborczych do sejmików województw – poinformował w Kielcach lider ugrupowania Włodzimierz Czarzasty.
Czarzasty podczas konferencji prasowej wyliczał, że w ciągu ostatniego półrocza razem z sekretarzem generalnym SLD Marcinem Kulaskiem odwiedzili 70 powiatów, w których funkcjonują struktury partii.

"Spotykamy się z organizacjami SLD - lepsze i gorsze, ale funkcjonują te struktury. Dla nas to ważne, bo zbliżają się wybory samorządowe, więc jesteśmy na dziś przegotowani do wystawienia 320 pełnych list powiatowych w ramach naszego kraju. Także w 87 okręgach wyborczych do sejmików, co jest oczywiste" - podkreślił Czarzasty.

Przypomniał, że partia, która przygotowuje listy wyborcze na tych szczeblach samorządu, musi wystawiać 15 tys. kandydatów. "Jesteśmy w stanie to zrobić i zrobimy to"- ocenił lider SLD. Dodał, że do końca roku chce odwiedzić wszystkie powiatowe struktury Sojuszu.

Czarzasty nawiązał także do słów szefa PO Grzegorza Schetyny, który podczas sobotniego spotkania we Wrocławiu z samorządowcami Platformy mówił o propozycji tworzenia "jednej wspólnej listy" z innymi ugrupowaniami w poszczególnych samorządach oraz o popieraniu wspólnego kandydata na wójta, burmistrza, czy prezydenta, który "byłby w stanie wygrać z kandydatem PiS".

"Oczywiście jestem za tym, żeby współpracować - rozmawiać na temat list, o współpracy na poziomie powiatów, województw i prezydentów miast - ale usłyszałem o tym w telewizji. Myślę, że poważni ludzie w sposób poważny proponują współpracę. My jesteśmy na nią otwarci. Pan Grzegorz Schetyna tej propozycji nie złożył - będzie propozycja, to się do tego odniesiemy" - podkreślił Czarzasty.

Szef świętokrzyskiego SLD Andrzej Szejna mówił podczas konferencji, że partia "jest gotowa" do "szerokiej koalicji" w przypadku wyborów prezydenta Kielc. "W lokalnych sondażach kandydaci związani z lewicą - sumując ich poparcie - dają szansę na zwycięstwo i odsunięcie od władzy prawicy oraz dość nieudolnego prezydenta Wojciecha Lubawskiego" - analizował. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Glass, 2017-03-20 10:41:44

    O raju znowu ta "przemalowana" hołota po rękę ze zdrajcami?