PARTNER PORTALU
  • BGK

Słupno. Znamy datę wyborów przedterminowych do rady gminy

  • KDS    23 czerwca 2017 - 20:55
Słupno. Znamy datę wyborów przedterminowych do rady gminy
Zdjęcie ilustracyjne (fot.www.premier.gov.pl)

Do konsultacji społecznych i uzgodnień międzyresortowych trafił projekt rozporządzenia prezesa Rady Ministrów w sprawie przedterminowych wyborów do rady gminy Słupno w województwie mazowieckim. Termin wyborów wyznaczono na niedzielę, 20 sierpnia. Mieszkańcy będą wybierali 15 radnych. Wcześniej - w referendum - zdecydowali o ich odwołaniu.
Zgodnie z kalendarzem wyborczym, o utworzeniu komitetów wyborczych i kandydatach na radnych, komisarza wyborczego należy poinformować do 13 lipca. Wtedy też mija termin podania do publicznej wiadomości (w formie obwieszczenia) informacji o okręgach wyborczych, ich granicach, numerach i liczbie radnych wybieranych w każdym z nich czy siedzibie gminnej komisji wyborczej. 

Dzień dłużej mogą zgłaszać się kandydaci do składu gminnej komisji wyborczej. Komisarz wyborczy powoła komisję 17 lipca. 

Do 27 lipca, do godz. 24, gminna komisja wyborcza będzie przyjmowała listy kandydatów na radnych. Na przyznanie numerów zarejestrowanym listom ma czas do 1 sierpnia. 

Kolejny istotny termin w kalendarzu wyborczym mija 7 sierpnia. Do tego czasu mają zostać powołane obwodowe komisje wyborcze oraz sporządzony spis wyborców. To też termin, do którego chęć głosowania korespondencyjnego mogą zgłaszać osoby niepełnosprawne. 

Po tym dniu rozpoczyna się nieodpłatne rozpowszechnianie audycji wyborczych w programach publicznej telewizji i radia. Na 18 sierpnia, godz. 24, wyznaczono zakończenie kampanii wyborczej. Dzień później przewodniczący obwodowych komisji wyborczych mają otrzymać spis wyborców. 

Głosowanie zostanie przeprowadzone w niedzielę, 20 sierpnia między godz. 7 a 21. Mieszkańcy wybiorą 15 radnych.

Wcześniej w referendum zdecydowali o ich odwołaniu. Przeprowadzenie go było efektem konfliktu w radzie gminy Słupno, podzielonej na zwolenników wójta Marcina Zawadki, który objął to stanowisko wygrywając ostatnie wybory samorządowe w drugiej turze, startując jako kandydat KW Stowarzyszenie "Nasza Gmina Słupno", oraz jego przeciwników, związanych głównie z PSL.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.