PARTNER PORTALU
  • BGK

Słupsk szuka w Hiszpanii pomysłów na przedsiębiorczość społeczną

  • PAP/JS    3 października 2017 - 21:30
Słupsk szuka w Hiszpanii pomysłów na przedsiębiorczość społeczną
Portal poinformował, że w ramach wizyty studyjnej stanowiącej część projektu, do Barcelony pojechali przedstawiciele Słupska (fot.pixabay.com)

Samorząd i działacze społeczni Słupska (Pomorskie), w ramach projektu "Ekonomia Solidarna bez granic", realizowanego we współpracy z hiszpańskimi partnerami, chcą szukać i wdrażać rozwiązania służące wsparciu przedsiębiorczości społecznej – poinformował portal gp24.
Według portalu gp24.pl, projekt realizowany jest przez miasto Słupsk i działające w nim Centrum Inicjatyw Obywatelskich oraz - ze strony hiszpańskiej - organizację Asociacion Smilemundo z Barcelony.

Portal poinformował, że w ramach wizyty studyjnej stanowiącej część projektu, do Barcelony pojechali przedstawiciele Słupska: prezydent tego miasta Robert Biedroń, wiceprezydent Krystyna Danilecka-Wojewódzka, przewodnicząca rady miejskiej Beata Chrzanowska oraz troje przedstawicieli Centrum Inicjatyw Obywatelskich, w tym szefowa tej organizacji Marta Makuch.

Cytowana przez gp24 Karolina Chalecka "z gabinetu prezydenta Słupska", poinformowała portal, że projekt pn. "Ekonomia Solidarna bez granic" finansowany jest z funduszy europejskich "w ramach PO WER". "Miasto Słupsk nie wnosi finansowego wkładu własnego do projektu" - dodała Chalecka.

Jak zaznaczyła "celem projektu jest wypracowanie we współpracy z partnerem zagranicznym rozwiązania służącego wsparciu przedsiębiorczości społecznej (Programu Rozwoju Ekonomii Społecznej i Solidarnej) oraz wdrożenie go w Słupsku".

"Współpraca z hiszpańską organizacją pozwoli na wykorzystanie wiedzy i doświadczenia Smilemundo i podmiotów ekonomii społecznej, odwiedzanych w ramach wizyt zaplanowanych w projekcie i solidarnej w zakresie zidentyfikowanego problemu, jakim jest mało efektywne wspieranie ekonomii społecznej. Pierwsza wizyta służy głównie nawiązaniu współpracy na szczeblu decydentów" - poinformowała Chalecka.

Komentując wyjazd przedstawicieli władz Słupska do Barcelony, portal wyliczył, że we wrześniu prezydent Słupska brał udział w pięciu wyjazdowych spotkaniach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • godc, 2017-10-04 07:50:56

    prezydent tez wyjezdzal ,i to po nic.