PARTNER PORTALU
  • BGK

Słupsk: wiceprezydent daje dobry przykład

  • pt    24 czerwca 2016 - 14:56
Słupsk: wiceprezydent daje dobry przykład

Śmieci ciągle trafiają do lasów (fot. Facebook/STOP dla śmieci w lasach)

• Wiceprezydent Słupska złapał na gorącym uczynku kierowcę wyrzucającego z samochodowej przyczepy śmieci w lesie.
• To nie śmieci, to gruz - tłumaczył się przyłapany.
Wiceprezydent Słupska Marek Biernacki podczas przejażdżki na rowerze nagrał zdarzenie telefonem komórkowym i zadzwonił po straż gminną – informuje Radio Gdańsk.

- Będzie to pana słono kosztować, wyrzuca pan śmieci do lasu - mówi na nagranym filmie wiceprezydent. - To nie śmieci tylko gruz - odpowiada kierowca.

Kierowca odjechał, ale strażnicy gminni wszczęli postępowanie w sprawie zanieczyszczania lasu.

- Niestety to wciąż plaga. Kierowca luksusowego samochodu wyrzuca śmieci do lasu, za których oddanie na składowisko zapłaciłby niewielką kwotę. Trudno to nawet skomentować, ale mam nadzieję, że kara będzie dotkliwa i będzie nauczką dla innych osób, które chcą w ten sposób postępować – mówi Radiu Gdańsk wiceprezydent Słupska.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (1)

  • Nie mieszać , 2016-06-25 08:31:02

    Informacja zawiera błąd formalny - w świetle przepisów nie ma możliwości "oddania" odpadów (gruzu) na składowisku - jeśli tak jest to administrator składowiska łamie prawo. Każda gmina powinna posiadać tak zwany "Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych" dokąd każdy miesz...kaniec może przywieźć bezpłatnie między innymi taką przyczepkę gruzu jak na fotografii... Portal Samorządowy powinien dbać o to aby w przestrzeń publiczna trafiały odpowiednie informacje a nie dywagacje, które mogą wprowadzić zamieszanie... Nie ma a właściwie nie powinno być czegoś takiego jak wywożenie na składowisko odpadów przez indywidualnego obywatela...Gminny PSZOK jest ustawowym podmiotem do bezpłatnego przyjmowania niewielkiej ilości gruzu powstałego na skutek niewielkiego remontu nie wymagającego pozwolenia na budowę u indywidualnego mieszkańca...  rozwińNAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: