PARTNER PORTALU
  • BGK

Służba cywilna: 212 osobom wygasły stosunki pracy, 293 przeniesione na inne stanowiska

  • pt/pap    25 lutego 2016 - 13:04
Służba cywilna: 212 osobom wygasły stosunki pracy, 293 przeniesione na inne stanowiska
212 osobom zajmującym dotychczas wyższe stanowiskach w służbie cywilnej wygasły stosunki pracy (fot.ksap.gov.pl)

• 212 osobom zajmującym dotychczas wyższe stanowiskach w służbie cywilnej wygasły stosunki pracy.
• Na inne stanowiska przeniesiono 293 osoby - wynika z danych przedstawionych przez kancelarię premiera w związku z zapisami nowelizacji ustawy o SC.
Jak poinformował Departament Służby Cywilnej kancelarii premiera 22 stycznia, czyli w dniu wejścia w życie nowelizacji ustawy o służbie cywilnej, wyższe stanowiska w SC zajmowało łącznie 1580.

Od 23 stycznia do 22 lutego wygasły stosunki pracy 212 osobom, które zajmowały wyższe stanowiska; przeniesiono z wyższego stanowiska na inne 293 osoby.

Według informacji departamentu powołano na wyższe stanowisko 1124 osób spośród członków korpusu służby cywilnej, a spoza członków korpusu służby cywilnej 131 osób. 23 lutego na wyższych stanowiskach zatrudnionych było 1376 osób.

Nowelizacja ustawy o służbie cywilnej weszła w życie 22 stycznia. Stanowi ona, że stosunki pracy z osobami zajmującymi wyższe stanowiska w służbie cywilnej, wygasną po upływie 30 dni od dnia wejścia nowelizacji w życie - jeżeli przed upływem tego terminu nie zostaną im zaproponowane nowe warunki pracy lub płacy.

Wyższe stanowiska w służbie cywilnej to: dyrektor generalny urzędu; dyrektor i zastępca dyrektora departamentu lub komórki równorzędnej w KPRM, ministerstwie i urzędzie centralnym; dyrektor i zastępca dyrektora wydziału lub komórki równorzędnej w urzędzie wojewódzkim; wojewódzki lekarz weterynarii i jego zastępca; kierujący komórką organizacyjną i jego zastępca w Biurze Nasiennictwa Leśnego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.