PARTNER PORTALU
  • BGK

Smart city, niepełnosprawni: Konieczne wsparcie rządu, z tymi zadaniami samorząd sobie nie poradzi

  • Bartosz Dyląg    25 listopada 2017 - 06:00
Smart city, niepełnosprawni: Konieczne wsparcie rządu, z tymi zadaniami samorząd sobie nie poradzi
Projekty, które są dobre, powinny być wspierane przez rząd, bo samorząd może sobie nie poradzić – uważa prezydent Kiec Wojciech Lubawski. Fot. PTWP

– Jeśli chodzi o służące niepełnosprawnym inwestycje kubaturowe, uzyskanie pieniędzy rządowych czy unijnych jest bardzo trudne. Projekty, które są dobre, powinny być wspierane przez rząd, bo samorząd może sobie nie poradzić – uważa prezydent Kielc Wojciech Lubawski.
• Zdaniem prezydenta Kielc Wojciecha Lubawskiego zwrócenie uwagi na problemy niepełnosprawnych „jest miarą naszej cywilizacji”.

• Mówi o potrzebie ogólnopolskich programów i konkursów dotyczących rozwiązywania problemów tych osób.

•  W komisjach konkursowych powinni zasiadać ci, których to dotyczy.

 

 

 

– Jeżeli zostawimy tych, którzy nie mogą sobie poradzić samym sobie, będzie to porażka cywilizacyjna – podkreśla Wojciech Lubawski. – Problemy finansowe miast będą zawsze istnieć, ale nie możemy pominąć problemów ludzi, którzy potrzebują wsparcia i samorząd jest tego typu formacją, gdzie wręcz jest to obowiązkiem – dodaje.

W opinii prezydenta Kielc od inteligentnych miast nie ma odwrotu, ale nie tylko dla tych, którzy są sprawni i doskonale sobie poradzą. Te rozwiązania muszą obejmować także tych, którzy z różnych powodów są niezaradni.

Wojciech Lubawski ma nadzieję, że „rząd wreszcie otworzy się na konkretne projekty”. – Jeśli chodzi o inwestycje kubaturowe, uzyskanie pieniędzy rządowych czy unijnych jest bardzo trudne. Projekty, które są dobre, powinny być wspierane przez rząd, bo samorząd może sobie nie poradzić – zaznacza prezydent Kielc.

Wojciech Lubawski wyjaśnia, że przede wszystkim trzeba uruchamiać programy ogólnopolskie, które będą w formie konkursu próbowały rozwiązywać problemy, które dotyczą niepełnosprawnych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Marta, 2017-11-26 07:25:18

    Jaki mądry człowiek, nawet nie wiedziałam, że Kielce mają takiego sensownego prezydenta. Też zawsze powtarzam, że podejście do najsłabszych jest miarą naszej cywilizacji. Właśnie to, a nie np. wysoki, luksusowy budynek w centrum. Bo takimi budynkami w krajach 3 świata też szpanują, nawet chętniej.... A cywilizacyjnie leżą.  rozwiń