PARTNER PORTALU
  • BGK

Śnieżyce w Polsce, Śląsk: Wielu mieszkańców bez prądu

  • PAP/AT    4 stycznia 2017 - 09:05
Śnieżyce w Polsce, Śląsk: Wielu mieszkańców bez prądu
W całym województwie śląskim liczba domostw bez prądu wynosi 650 (fot.pixabay.com)

• Z powodu intensywnych opadów śniegu oraz porywistego wiatru wielu odbiorców na Śląsku nie ma prądu - podały służby kryzysowe wojewody śląskiego.
• Obecnie liczba ta wynosi ok. 650, rankiem było to ponad 2,3 tys. - powiedział rzecznik Tauron Dystrybucja Łukasz Zimnoch.
"Przy takich warunkach pogodowych sytuacja jest jednak bardzo dynamiczna i w ciągu dnia może się zmieniać" - powiedział.

Według porannych danych, najwięcej poszkodowanych było z Mysłowic i gminy Ślemień w powiecie żywieckim (po niemal 700 odbiorców), gminy Psary w powiecie będzińskim, a także gminy Łękawica na Żywiecczyźnie oraz w samym Żywcu. Awarie odnotowano też w Mikołowie, Będzinie, gminie Rajcza i gminie Mierzęcice.

"Obecnie w całym województwie liczba ta wynosi 650, w tym 120 w powiecie żywieckim" - podał Zimnoch.

Czytaj też: Wichury nad Polską: Są poszkodowani

Jak wynika z porannego raportu służb, od wtorku (3 stycznia) do środy (4 stycznia) rano, według prognoz, opady śniegu mogły sięgać od 10 do 15 cm, lokalnie nawet do 20 cm. Ponadto w nocy z wtorku na środę zapowiadano silny wiatr o średniej prędkości od 25 do 35 km/h, z porywami do 80 km/h, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

Obecnie w Katowicach temperatura wynosi ok. 0 stopni Celsjusza.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.