PARTNER PORTALU
  • BGK

Solidarność broni straży miejskiej w Lubinie

  • JL    24 lutego 2016 - 07:38
Solidarność broni straży miejskiej w Lubinie
Solidarność nie chce likwidacji lubińskiej straży miejskiej. Fot. Lubin.pl

NSZZ „Solidarność” jest przeciwko likwidacji straży miejskiej w Lubinie. Do tutejszego magistratu dotarło pismo w tej sprawie.
O przyszłości lubińskiej straży miejskiej wkrótce zdecydują radni miejscy. W przypadku takich spraw niezbędne są opinie związku zawodowego i komendanta wojewódzkiego policji. To formalność. Dla dalszego toku sprawy, nie ma znaczenia, czy będą pozytywne, czy negatywne, bo ostateczna decyzja i tak należy do radnych.

„Solidarność” negatywnie zaopiniowała przedłożony jej projekt uchwały o likwidacji straży miejskiej.

„Jako NSZZ „Solidarność” jesteśmy zaniepokojeni tym, że dotychczasowi pracownicy straży miejskiej w Lubinie zostaną pozbawieni środków na utrzymanie swoich rodzin. Treść uchwały wraz z uzasadnieniem nie daje gwarancji, że zostaną zaproponowane pracownikom inne miejsca pracy w przypadku likwidacji straży miejskiej w Lubinie” – czytamy w piśmie.

Opinii z policji Urząd Miejski w Lubinie jeszcze nie otrzymał.

W lubińskiej straży miejskiej pracuje 19 funkcjonariuszy. W ubiegłym roku służba ta zmniejszyła się o 17 osób. Lubińska straż miejska jest jedną z najdłużej działających takich formacji w Polsce. Powstała w 1991 roku. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • strzałkowiec, 2016-03-09 14:28:30

    Solidarność i radni bronią strażników miejskich - bo po prostu, mają w tym swój interes.