PARTNER PORTALU
  • BGK

Sołtysi idą na wojnę z wiejskimi pijaczkami

  • Przegląd prasy/Gazeta Krakowska    24 sierpnia 2011 - 09:52
Sołtysi idą na wojnę z wiejskimi pijaczkami

Sołtysi z powiatu wielickiego ogłaszają wojnę wiejskim pijaczkom.
Domagają się zwiększenia patroli policyjnych w swoich wsiach, a zwłaszcza przy sklepach, gdzie sprzedawany jest alkohol – pisze „Gazeta Krakowska”.

Chcą też, by właściciele sklepów wcześniej zamykali swoje obiekty, by pijaczkowie nie awanturowali się do późnej nocy. No i najważniejsze – starają się na to zwrócić uwagę władz gmin oraz urzędnikom z komisji ds. rozwiązywania problemów alkoholowych.

W Przebieczanach pod sklepem, bo tam się zbierają stali klienci, jest bałagan i smród.

Mieszkańcy Biskupic też wiedzą, że sklep przy głównej drodze najlepiej omijać wielkim łukiem. Syf straszny, butelki porozrzucane, imprezy do późnej nocy.

Identyczny problem w Książnicach (gm. Gdów). Jan Migdał, sołtys wsi, nie wyobraża sobie, że da radę pijaczkom bez pomocy policji.

Zbigniew Klepka, komendant komisariatu w Gdowie, potwierdza, że sporo interwencji zgłaszają mieszkańcy Książnic, Przebieczan, ale także Marszowic, Wieńca, Gdowa – informuje „Gazeta Krakowska”.

W Przebieczanach już zostały wypisane cztery mandaty, każdy po 100 zł i dwa wnioski o ukaranie. Zapowiada interwencję także Aleksandra Kłapa z komisji ds. rozwiązywania problemów alkoholowych w Biskupicach.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • JOTKA, 2011-08-24 22:57:19

    No, no naród niezadługo złapie się za kosy. Albo jak po wojnie wystwiac będziemy straże obywatelskie etc. Serio, to dobry pomysł. Czy tylko aby kogoś to nie wyręcza?