PARTNER PORTALU
  • BGK

Sondaż: Jak Polacy oceniają mijający 2016 rok?

  • PAP/AT    29 grudnia 2016 - 07:35
Sondaż: Jak Polacy oceniają mijający 2016 rok?
Polacy pozytywnie oceniają mijający 2016 rok (fot.pixabay.com)

Zdecydowana większość Polaków pozytywnie ocenia mijający rok. Optymistycznie patrzą też na nadchodzące miesiące.
Polacy są optymistami zarówno jeśli chodzi o ocenę mijającego roku, jak i nadzieje na kolejne dwanaście miesięcy - wynika z sondażu przeprowadzonego na zlecenie "Dziennika Gazety Prawnej" na panelu badawczym Ariadna.

Ponad 70 proc. pytanych twierdzi, że mijający rok był dobry na ich rodzin, a 67 proc. - że był dobry dla nich osobiście, podczas gdy dla Polski odpowiedni odsetek odpowiedzi wynosi 52. proc., a dla świata - 49 proc.

"To pokazuje, że z nierealistycznych pesymistów, którymi tradycyjnie byliśmy, staliśmy się optymistami" - powiedział "DGP" politolog Norbert Maliszewski.

Do dobrych ocen mogła się przyczynić także coraz lepsza sytuacja na rynku pracy, co przekłada się na portfele Polaków, a także wprowadzenie programu 500 plus, który dla wielu rodzin oznaczał spory zastrzyk gotówki.

Tego, że 2017 rok będzie dobry dla rodziny pytanego, spodziewa się 64 proc. ankietowanych, a dla niego osobiście - 61. proc.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • glaertes1, 2016-12-29 10:32:52

    Kto ma plus, ten jest na plusie! Ja jadę na minusie od początku roku! Najniższa krajowa bez szans na podwyżkę,chyba, że tą planowaną przez PiS!