PARTNER PORTALU
  • BGK

Sondaż: Kraków już nie dla Jacka Majchrowskiego? Jest mocny kontrkandydat

  • JS    29 sierpnia 2017 - 21:11
Sondaż: Kraków już nie dla Jacka Majchrowskiego? Jest mocny kontrkandydat
Jacek Majchrowski zdaje się nie przejmować wynikami i podchodzi do nich z dystansem (fot. Maciej Grzyb/krakow.pl)

Tylko błąd statystyczny daje prezydentowi Jackowi Majchrowskiemu przewagę nad prawdopodobną kandydatką PiS - Małgorzatą Wassermann w I turze wyborów - wynika z sondażu przeprowadzonego przez Kantar Millward Brown na zlecenie jednego z ugrupowań badających sytuację przedwyborczą w Krakowie.
Do wyników sondażu dotarł portal 300POLITYKA. Wynika z niego, że w pierwszej turze na obecnego prezydenta Krakowa zagłosowałoby 27 proc. badanych, na kandydatkę PiS Małgorzatę Wassermann 25 proc. Na kolejnych miejscach uplasowali się: Łukasz Gibała - 15 proc. i Bogusław Sonik, kandydat PO proc. - 7 proc.  

Po 6 proc. otrzymaliby Jerzy Meysztowicz, kandydat Nowoczesnej oraz Konrad Berkowicz, kandydat Korwina, z kolei po 4 proc. otrzymaliby Tomasz Leśniak - kandydat ruchów miejskich i Partii Razem oraz Agnieszka Ścigaj z Kukiz ’15.

W ewentualnej drugiej turze Jacek Majchrowski wygrywa z kandydatką PiS: 56:40. Fenomenem badania jest to, że obecny prezydent w drugiej turze przegrałby z Łukaszem Gibałą, który uzyskałby 48 proc. poparcia, przy 40 proc. dla Majchrowskiego.

Jacek Majchrowski zdaje się nie przejmować wynikami i podchodzi do nich z dystansem.

- Doświadczenie uczy, że na sposób zadawania pytań i ostatecznie na wyniki sondażu ma wpływ to, kto go zamawia. Druga sprawa, to kwestia kandydatów. W tej chwili ani PO, ani PiS nie wskazują swojego kandydata, więc dobór osób, o które pytali ankieterzy - mimo że są to osoby bardzo znane -  też jest przypadkowy - skomentował wyniki portalowi Krakow.wyborcza.pl Jacek Majchrowski.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.