PARTNER PORTALU
 • BGK

Sondaż: Kto dzisiaj wygrałby wybory prezydenckie?

 • MN    7 stycznia 2017 - 16:18
Sondaż: Kto dzisiaj wygrałby wybory prezydenckie?
W sondażu zapytano 1047 dorosłych osób. (fot. premier.gov.pl)

• Andrzej Duda niezmiennie cieszy się poparciem wyborców.
• Gdyby wybory odbyły się jutro, zagłosowałoby na niego 41 proc.
• Część respondentów wskazała też na Roberta Biedronia.
W sondażu przeprowadzonym dla „Super Expressu” i Nowa TV – przeprowadzonym przez instytut badań Pollster – sprawdzono na kogo Polacy zagłosowaliby w wyborach prezydenckich, gdyby te odbyły się jutro.

Zapytano o to 1047 osób. Respondenci sami mogli zgłaszać kandydatów, na których chcieliby zagłosować. Andrzej Duda uzyskał największe poparcie, bo aż 41 proc.

Na liście znalazł się jeden samorządowiec. Jest nim prezydent Słupska Robert Biedroń, na którego zagłosowałoby 2,62 proc. To wynik dający dziewiąte miejsce, minimalnie słabszy od Włodzimierza Cimoszewicza, który zdobył 2,7 proc. głosów. 

Na drugim miejscu w sondażu znalazł się Donald Tusk z poparciem 12 proc., trzeci jest Ryszard Petru (8 proc.), a czwarty Paweł Kukiz (7 proc.). 

Więcej na temat sondażu czytaj TUTAJ

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (3)

 • goral, 2017-01-09 08:22:22

  Pani Anna Zalewska - predysponująca w oczach niektórych do roli najwybitniejszego ministra edukacji narodowej III RP - wykazuje wyjątkową butę i obłudę, i to nie tylko wobec dzieci i rodziców, nauczycieli i samorządowców. Wydając swoje rozporządzenie na rok 2017, o którym mowa wyżej i uwzględniając ...w nim podpisanie (niepodpisanych jeszcze) przez Prezydenta RP - pana Andrzeja DUDĘ ustaw reformujących oświatę, postawiła go w wyjątkowo niezręcznej sytuacji. Już tylko za to, Pan Prezydent powinien się jej odwinąć, i jej źle przemyślane, źle zaplanowane i źle policzone ustawy zawetować  rozwiń
 • bezpartyjny samorzadowiec, 2017-01-09 08:09:28

  Duda już przegrał to nocny notariusz w nocy podpisał następną ustawę - reforma edukacji
 • Tfuj Ruch, 2017-01-07 21:35:21

  Byłoby nowocześnie jakby obok Biedronia stanęła I Dama - Anna Grodzka....