PARTNER PORTALU
  • BGK

Sondaż pokazuje, jakie szanse w Krakowie ma Małgorzata Wassermann

  • JS    27 kwietnia 2018 - 19:20
Sondaż pokazuje, jakie szanse w Krakowie ma Małgorzata Wassermann
Małgorzata Wassermann została w czwartek (26 kwietnia) ogłoszona jako kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Krakowa (fot. youtube/TV Republika)

W sondażu IPSOS, do którego dotarła "Gazeta Krakowska", sprawdzono, jakie szanse w walce o fotel prezydenta miałaby Małgorzata Wassermann, gdyby obecny prezydent - Jacek Majchrowski nie zdecydował się ubierać o reelekcję.
Małgorzata Wassermann została w czwartek (26 kwietnia) ogłoszona jako kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Krakowa. Jacek Majchrowski, obecny włodarz miasta, poinformował z kolei, że dopiero w trakcie długiego weekendu zdecyduje, czy będzie walczył o reelekcję.

Sondażownia IPSOS sprawdziła, jakie szanse na wygraną miałaby Małgorzata Wassermann, gdyby Jacek Majchrowski nie zdecydował się startować w wyborach. Okazuje się, że wygrałaby w I turze. Wassermann otrzymałaby 31 proc. Kandydat PO, którego wzięto pod uwagę, Bogusław Sonik, otrzymałby 20 proc. poparcia.

Kandydatka Zjednoczonej Prawicy miałaby jednak problem w II turze wyborów. W starciu z Sonikiem zdobywa 42 proc, a Sonik - 49 proc. W drugim wariancie przegrywa jeszcze wyraźniej z Łukaszem Łukaszem Gibałą 38 proc. do 50 proc.

Sondaż przeprowadzono metodą CATI w dniach 19-24 kwietnia 2018 roku dla jednego z krakowskich przedsiębiorców.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.