PARTNER PORTALU
  • BGK

Sondaż: Rafał Trzaskowski zostawia kandydatów PiS w tyle. W II turze z kandydatem lewicy?

  • JS    12 kwietnia 2018 - 19:25
Sondaż: Rafał Trzaskowski zostawia kandydatów PiS w tyle. W II turze z kandydatem lewicy?
Rafał Trzaskowski mógłby liczyć na poparcie rzędu 37 proc. (fot. facebook)

Z sondażu Kantar Millward Brown dla portalu 300polityka.pl wynika, że Rafał Trzaskowski, kandydat PO, nie ma sobie równych w walce o fotel prezydenta Warszawy. Co ciekawe, w II turze mógłby spotkać się nie z kandydatem z PiS, a lewicy.
PiS nie zdecydowało jeszcze, kto zostanie kandydatem partii na prezydenta stolicy. W sondażu sprawdzono więc dwa warianty. W starciu z Patrykiem Jakim Rafał Trzaskowski mógłby liczyć na poparcie rzędu 37 proc. Patryk Jaki otrzymałby tylko 23 proc. głosów.

Gdyby PiS podjęło decyzję o wystawieniu kandydatury Michała Dworczyka, zdobyłby on 18 proc. głosów. Przy takim kontrkandydacie Rafał Trzaskowski mógłby liczyć na poparcie 38 proc. wyborców.

Lewica nie zdecydowała jeszcze, kogo wystawi w wyścigu o Warszawę. Gdyby jednak zwarła szyki, to z prostego podsumowania poparcia dla kandydatów lewicy wynika, że wspólny pretendent mógłby liczyć na 21 proc. głosów. To oznacza, że zawalczyłby w II turze z Rafałem Trzaskowskim.

Startu w wyborach nie zapowiedział Ryszard Kalisz, ale jego kandydatura pojawiała się w poprzednich sondażach. Tym razem otrzymał poparcie na poziomie 12 proc.

W różnych wariantach Jana Śpiewaka popiera od 5 do 7 proc. respondentów. 5 proc. ankietowanych wskazuje także na Adriana Zandberga z partii Razem. Niewiele mniej, ok 4-5 proc., zagłosowałoby na Stanisława Tyszkę z Kukiz'15.

Sondaż został zrealizowany przy użyciu techniki CATI (wywiady telefoniczne wspomagane komputerowo) przez KANTAR - Millward Brown w dniach 5-8 kwietnia 2018 roku na reprezentatywnej próbie dorosłych mieszkańców Warszawy. Wielkość próby wyniosła 1187. Do badania losowane były zarówno telefony stacjonarne jak i komórkowe.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.