PARTNER PORTALU
  • BGK

Sopot, afera sopocka: Wyrok ws. prezydenta Karnowskiego zapadnie 7 października

  • PAP/AT    28 września 2016 - 11:35
Sopot, afera sopocka: Wyrok ws. prezydenta Karnowskiego zapadnie 7 października

• 7 października Sąd Okręgowy w Gdańsku ogłosi wyrok w procesie prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego.
• Sprawa dotyczy tzw. afery sopockiej.
• Apelację od wyroku uniewinniającego sądu pierwszej instancji wniosła prokuratura.
W środę (28 września) zakończyła się rozprawa odwoławcza. Sędzia Anna Czaja ogłosiła, że z uwagi na zawiłość sprawy wyrok zostanie ogłoszony 7 października.

Pierwszy wyrok w tej sprawie zapadł w październiku 2015 r. przed Sądem Rejonowym w Sopocie. Prezydent Sopotu został wówczas uniewinniony od zarzutu przyjęcia dwóch łapówek. Oprócz Karnowskiego, na ławie oskarżonych zasiadali także diler samochodowy Włodzimierz Groblewski (zgodził się na ujawnienie swoich danych osobowych) oraz właściciel firmy budowlanej Marian D., którzy także zostali uniewinnieni. Od wyroku tego apelację wniosła prokuratura, według której sąd pierwszej instancji niewłaściwie ocenił fakty i błędnie zinterpretował prawo.

Według prokuratury, Karnowski skorzystał z łapówek w postaci napraw aut wartych w sumie około 10 tys. zł od sopockiego dilera samochodowego oraz prac ziemnych o wartości ok. 2 tys. zł od miejscowego przedsiębiorcy budowlanego.

Prezydentowi Sopotu zarzucono też złożenia fałszywego oświadczenia w związku z przetargiem na auta dla Urzędu Miejskiego w Sopocie - Karnowski oświadczył, że nie zna Groblewskiego. Sąd niższej instancji uznał, że czyn ten cechował się znikomą szkodliwością społeczną i postępowanie w tym zakresie zostało warunkowo umorzone na rok. Za poświadczenie nieprawdy sąd dodatkowo nakazał Karnowskiemu zapłatę 5 tys. zł na rzecz funduszu opiekującego się osobami poszkodowanymi.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.