PARTNER PORTALU
  • BGK

Sopot poprawia bezpieczeństwo: Wstęp do klubów od 21 lat i szybsze godziny zamknięcia

  • JS    7 kwietnia 2017 - 21:20
Sopot poprawia bezpieczeństwo: Wstęp do klubów od 21 lat i szybsze godziny zamknięcia
W wyniku wielu spotkań i wzajemnych ustaleń udało się wypracować Sopocki Program Poprawy Bezpieczeństwa (fot.pixabay)

Komisja Bezpieczeństwa, Przestrzegania Prawa i Statutu Miasta Rady miasta Sopotu, wspólnie z właścicielami i menadżerami klubów wypracowała kompromis, na mocy którego wszystkie strony poczuwają się do dbania o porządek i bezpieczeństwo w mieście, nie tylko w lokalu, ale również w jego najbliższej okolicy.
Komendant Miejski Policji w Sopocie złożył wniosek by ze względów bezpieczeństwa, radni przesunęli godziny zamknięcia lokali gastronomicznych z godziny 5 na 3. Wniosek trafił pod obrady Komisji, która wspólnie z gastronomikami wypracował kompromis.

W wyniku wielu spotkań i wzajemnych ustaleń udało się wypracować Sopocki Program Poprawy Bezpieczeństwa. Przewiduje on wstęp do sopockich klubów dla osób wieku od 21 lat lub posiadających legitymację studencką, obecność ochrony na ulicy przed każdym klubem, który może pomieścić więcej niż 200 osób, efektywny i szybki system komunikacji pomiędzy ochroną a sopocką policją, szkolenia dla ochrony przeprowadzone przez policję, szkolenia dla personelu klubów (jak postępować z nietrzeźwymi, agresywnymi klientami, jak być wyczulonym na nadużycia wobec młodych osób, etc.) przeprowadzone przez Straż Miejską i pełnomocnika ds. uzależnień

Deklarację podpisało 19 właścicieli i menadżerów klubów, pubów, dyskotek, reprezentujących 24 lokale.

Lista lokali wciąż jest otwarta.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.