PARTNER PORTALU
  • BGK

Sosnowiec chce kontynuować program "Mogę wszystko"

  • KDS    28 marca 2018 - 16:06
Sosnowiec chce kontynuować program "Mogę wszystko"
Przy rozpoczęciu pierwszej edycji miasto otrzymało dofinansowanie pozwalające na zatrudnienie 20 niań (fot.pixabay.com)

Pod koniec maja 2018 r. dowiemy się, czy w Sosnowcu uda się przeprowadzić drugą turę programu „Mogę wszystko - projekt godzenia ról społecznych z życiem zawodowym". W ramach programu miasto zapewnia 1500 zł wsparcia dla rodzin zatrudniających nianię.
- Projekt skierowany jest do rodziców wychowujących dzieci do lat 3, którzy chcieliby zatrudnić opiekunkę dla swojej pociechy. Miasto zapewnia wsparcie w postaci refundacji kosztów wynagrodzenia niani do 1500 zł przez 12 miesięcy - przy podpisaniu umowy z nianią na pełen etat, z wynagrodzeniem 2000 zł brutto, koszty zatrudnienia ponoszone przez rodzica wyniosą 500 zł - informuje Rafał Łysy z sosnowieckiego magistratu. 

Projekt jest finansowany ze środków unijnych. Przy rozpoczęciu pierwszej edycji miasto otrzymało dofinansowanie pozwalające na zatrudnienie 20 niań.

Czytaj więcej: Ogromne zainteresowanie Małopolską Nianią. Opiekunek dwa razy więcej, niż zakładano

- Projekt został w całości zrealizowany, mało tego, gdyby było więcej środków moglibyśmy zatrudnić jeszcze około 20 niań - tak duże było zapotrzebowanie - podkreśla Łysy.

Jak dodaje, Sosnowiec chce go kontynuować, dlatego ponownie stara się o dofinansowanie z funduszy UE. Decyzja powinna być znana w ciągu miesiąca.

Jednym z warunków skorzystania z pomocy jest to, by niania została zatrudniona na umowę uaktywniającą, a zatrudnienie musi zostać zgłoszone do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Urzędu Skarbowego.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.