PARTNER PORTALU
  • BGK

Sosnowiec nie chce wydobycia węgla

  • Adam Sierak    3 sierpnia 2016 - 07:17
Sosnowiec nie chce wydobycia węgla
Władze Sosnowca zwróciły się do Ministerstwa Środowiska z wnioskiem o cofnięcie koncesji na prowadzenie prac badawczych w Zakładzie Górniczym „Zagłębie” . Fot. WNP.pl

Trwają prace nad uruchomieniem kopalni przez prywatną spółkę z Sosnowca, ale władze miasta mają do nich sporo zastrzeżeń.
Zakład Górniczy „Zagłębie” za parę lat planuje wydobycie węgla z pola Klimontów 2. Tymczasem władze Sosnowca zwróciły się do Ministerstwa Środowiska z wnioskiem o cofnięcie koncesji na prowadzenie prac badawczych.

– W tym miejscu, gdzie zakład górniczy prowadzi obecnie swoje działania, powstały zabudowania: hale, budynki, które nie uwzględniały tego, że będzie prowadzona działalność wydobywcza. Zatem działalność Zakładu Górniczego „Zagłębie” stanowi zagrożenie dla tych budynków – tłumaczy Krzysztof Haładus, zastępca prezydenta Sosnowca

Lista uwag jest dużo dłuższa. Miasto w rejonie ewentualnego wydobycia planuje budowę ważnego węzła komunikacyjnego. Nieopodal przebiega również trasa ekspresowa S1. 

Urzędnicy obawiają się również o stan rzeki Bobrek, która przepływa w sąsiedztwie przyszłej kopalni. Sprawę bada Okręgowy Urząd Górniczy. 

– Sosnowiec jest już innym miastem. Postawiliśmy na usługi, na przemysł wytwórczy, a nie wydobywczy. Epoka przemysłu ciężkiego powoli się kończy – podsumowuje zastępca prezydenta Sosnowca Krzysztof Haładus.

Więcej na ten temat tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.