PARTNER PORTALU
  • BGK

Sosnowiec pomoże rodzicom opłacić nianię. Dołoży 1500 zł

  • KDS    19 lipca 2017 - 14:50
Sosnowiec pomoże rodzicom opłacić nianię. Dołoży 1500 zł
Rodziny, które chcą skorzystać ze wsparcia samorządu, powinni zgłosić się do 30 września (fot.pixabay.com)

Sosnowiec to kolejne miasto, które zdecydowało się wesprzeć rodziców najmłodszych dzieci w zatrudnieniu niani. W ramach programu „Mogę wszystko – projekt godzenia ról społecznych z zawodowym" dołoży im 1500 zł do zatrudnienia niani. Chętni mogą zgłaszać się do 30 września.
Projekt skierowany jest do rodziców wychowujących dzieci do lat 3, którzy chcieliby zatrudnić opiekunkę dla swojej pociechy. Dzięki uruchomionemu właśnie w Sosnowcu przedsięwzięciu, miasto przez 12 miesięcy będzie gwarantowało wsparcie w postaci refundacji kosztów wynagrodzenia niani do 1500 zł. Dla przykładu więc, przy podpisaniu umowy z nianią na pełen etat, z wynagrodzeniem 2000 zł brutto, koszty zatrudnienia ponoszone przez rodzica wyniosą 500 zł. 

- Miasto nie narzuca rodzicom wyboru niani. To oni będą odpowiedzialni za znalezienie opiekuna. Oczywiście jeśli ktoś ma wątpliwości na jakich zasadach projekt funkcjonuje, to odpowiedzi znajdzie w wydziale polityki społecznej - podkreśla zastępca prezydenta Sosnowca, Anna Jedynak.

By rodzice mogli skorzystać ze wsparcia, niania musi zostać zatrudniona na umowę uaktywniającą, a zatrudnienie musi zostać zgłoszone do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Urzędu Skarbowego. Rekrutacja uczestników trwa do 30 września 2017 roku. Projekt jest finansowany ze środków unijnych.

Podobne rozwiązania kilka tygodni temu wprowadzono w województwie małopolskim. Tutaj w ramach programu "Małopolska Niania" 92 rodziny z 23 małopolskich gmin otrzymają wsparcie na zatrudnienie opiekunki lub opiekuna dla swoich dzieci. Również w wysokości 1500 tys. zł miesięcznie na pokrycie wynagrodzenia dla niani. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.