PARTNER PORTALU
  • BGK

Sosnowiec rozpoczyna nabór do programu in vitro

  • aw    20 kwietnia 2017 - 11:21
Sosnowiec rozpoczyna nabór do programu in vitro
Z dofinansowania w miejskim programie mogą skorzystać pary, które spełniają określone kryteria (fot.pixabay)

25 kwietnia rozpocznie się nabór do programu ''Dofinansowanie do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców miasta Sosnowca w latach 2017-2020''.
Jak przypomina sosnowiecki magistrat, z dofinansowania w miejskim programie mogą skorzystać pary, które spełniają następujące kryteria:

- wiek kobiety mieści się w przedziale 23-40 lat wg rocznika urodzenia;

- posiadają udokumentowane potwierdzenie przeprowadzenie pełnej diagnostyki przyczyn niepłodności, udokumentowane potwierdzenie trwałego uszkodzenia uniemożliwiającego naturalną koncepcję lub też są po roku bezskutecznego leczenia zachowawczego lub chirurgicznego;

- zostały zakwalifikowane do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego przez realizatora, zgodnie z wytycznymi Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu;

- w dniu kwalifikacji co najmniej jedna z osób pozostających w związku małżeńskim lub partnerskim od roku zamieszkuje na terenie Sosnowca.

Para może skorzystać z jednokrotnego dofinansowania w wysokości do 5 tys. zł, nie więcej niż 80 proc. kosztów w okresie realizacji programu tj. w 2017 roku.

Lista realizatorów programu, którzy przyjmują wnioski, znajduje się na stronie internetowej magistratu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.