PARTNER PORTALU
  • BGK

Sosnowiec: salony do gry w odległości nie mniejszej niż 50 m od szkół

  • pap/pt    28 stycznia 2016 - 19:13
Sosnowiec: salony do gry w odległości nie mniejszej niż 50 m od szkół
Uchwałę wprowadzającą zakaz lokalizowania salonów do gier w odległości nie mniejszej niż 50 m m.in. od szkół, przyjęli radni Sosnowca (fot.mat.prasowe)

• Uchwałę wprowadzającą zakaz lokalizowania salonów do gier w odległości nie mniejszej niż 50 m m.in. od szkół, przyjęli radni Sosnowca.
• Jest to jedna z pierwszych takich uchwał w kraju.
Uchwałę wprowadzającą zakaz lokalizowania salonów do gier w odległości nie mniejszej niż 50 m m.in. od szkół, przyjęli radni Sosnowca - poinformował rzecznik Urzędu Miejskiego Rafał Łysy.

Według niego uchwałę ws. lokalizacji w mieście salonów do gier na automatach poparło 15 radnych, przeciw było trzech, a ośmiu wstrzymało się od głosu.

W uzasadnieniu do uchwały poinformowano, że do Urzędu Miejskiego w Sosnowcu "wpływają niepokojące sygnały ze środowiska oświatowego o lokalizacji w pobliżu szkół/placówek oświatowych salonów gier".

"Taka sytuacja stwarza obawy związane z bezpieczeństwem uczniów oraz możliwością zagrożenia hazardem. Mając to na uwadze zasadnym jest, by zapobiegać powstawaniu takich punktów w bliskiej odległości od terenu szkoły" - podano.

Kwestią lokalizacji salonów gier zainteresowani byli m.in. rodzice uczniów jednej ze szkół.

"W ubiegłym roku, w odległości ok. 20 m od naszej szkoły powstał salon gier. Na skutek interwencji rodziców napisałam pismo do Urzędu Miasta z pytaniem, czy zasadne jest by salon funkcjonował w tak bliskiej odległości od szkoły" - powiedziała dyrektor Szkoły Podstawowej nr 27 Iwona Bensaid.

Dodała, że wysyłając pismo kierowała się "troską i bezpieczeństwem dzieci".

Uchwała wprowadza "zakaz lokalizowania" w mieście salonów do gier na automatach "w odległości nie mniejszej niż 50 metrów", m.in. od przedszkoli, szkół, placówek oświatowo-wychowawczych, poradni psychologiczno-pedagogicznych, czy młodzieżowych ośrodków wychowawczych.

Jest to jedna z pierwszych takich uchwał w kraju. "Jeśli nasza uchwała zostanie zakwestionowana przez nadzór wojewody, to będziemy wnioskować do ustawodawcy o wprowadzenie zmian, które pozwolą na stosowanie takiego rozwiązania" - poinformował rzecznik Urzędu Miejskiego

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • qwersad, 2016-01-29 17:02:26

    skąd te informacje? bo BIP Sosnowca nicn ie podaje takiego
  • Jan Pająk, 2016-01-29 12:37:39

    Przepraszam. Co to znaczy "salon gir". Ktoś się chyba pomylił. Nie ma pozwolenia na salony gier. Gry na automatach mogą odbywać się tylko w kasynach.