PARTNER PORTALU
  • BGK

Społecznicy za Jackiem Głombem

  • legniczanin.pl    30 sierpnia 2011 - 12:42
Społecznicy za Jackiem Głombem

Przedstawiciele kilku legnickich organizacji pozarządowych wyrazili poparcie kandydaturze Jacka Głomba w wyborach do Senatu.
– Jestem z Zakaczawia i doskonale pamiętam, że to jego głos jako pierwszy się o nas upomniał – mówi Marta Chmielewska, przewodnicząca Towarzystwa im. Zofii Kossak w Legnicy.

– W ciągu 17 lat spędzonych w Legnicy poznałem tu wielu wspaniałych ludzi. Bardzo się cieszę, że kiedy poprosiłem ich o wsparcie, nie odmówili. Wprawdzie kandyduję do Senatu z listy PO, ale jestem kandydatem bezpartyjnym i niezależnym. Jako społecznika nie interesuje mnie wielka polityka, tylko przyszłość LGOM i naszych lokalnych społeczności – mówił Jacek Głomb, dyrektor legnickiej sceny i kandydat na senatora, podczas krótkiej konferencji prasowej zorganizowanej nad Kozim Stawem.

Dlaczego właśnie tam? Ponieważ przyszły senator Głomb (jeśli taka będzie wola wyborców) zamierza szczególną uwagę poświęcić m.in. temu miejscu.

– Jeśli uda mi się zdobyć mandat, obiecuję objąć legnicki park swoi patronatem i jak najszybciej doprowadzić go do dawnej świetności. To miejsce jest najlepszym dowodem na to, jak ważna w naszym życiu jest mobilizacja społeczna – dodaje Jacek Głomb.

Mobilizacja społeczna rzeczywiście dyrektorowi Teatru im. Heleny Modrzejewskiej sprzyja. Jego senacką kandydaturę poparło bowiem kilkoro przedstawicieli legnickich organizacji pozarządowych.

Wśród nich znaleźli się m.in. Marta Chielewska (Towarzystwo im. Zofii Kossak), Katarzyna Kaźmierczak (Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych), Magda Pietrewicz (Ośrodek Nowy Świat), Krystyna Zajko-Minkiewicz (Stowarzyszenie Przyjaciół Teatru Modrzejewskiej) i Jurgen Gretschel (Niemieckie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne).

– Z Jackiem Głombem współpracuję od wielu lat. To, za co go cenię najbardziej, to odwaga i umiejętność łączenia kultur. Nikt tak jak on, dzięki swoim inicjatywom i sztukom, nie pokazał, jak bardzo zagmatwana jest historia tej ziemi. Jeśli Senat jest sumieniem narodu, to ktoś taki jak Jacek Głomb na pewno się w nim sprawdzi – mówi Jurgen Gretchel. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.