PARTNER PORTALU
  • BGK

Sprawa radnego z Bydgoszczy. Patryk Jaki: Zero litości dla takich drani

  • PAP/JS    20 kwietnia 2017 - 19:55
Sprawa radnego z Bydgoszczy. Patryk Jaki: Zero litości dla takich drani
Patryk Jaki (fot. Sejm/twitter)

Grupa kobiet z różnych organizacji zaapelowała w czwartek do bydgoskiego radnego Rafała Piaseckiego - w związku z informacjami o znęcaniu się przez niego nad żoną - o zrzeczenie się przez niego mandatu, wiceszef MS Patryk Jaki napisał na Twitterze: "zero tolerancji dla takich drani".
• W apelu kobiety podkreśliły, że wspierają żonę radnego "w trudnym czasie, ale również inne ofiary przemocy, które nie mają odwagi wyjść z cienia swego oprawcy".

• Kobiety podpisane pod apelem podkreślały, że nie chodzi wcale o kontekst polityczny dotyczący niedawnej przynależności radnego do PiS, ale występują przeciw przemocy.

• Na sesji rady miasta Piasecki nie był obecny. Jeden z radnych na jego krześle powiesił rękawice bokserskie.

Piasecki według wypowiedzi żony dla mediów i zamieszczonych w internecie nagrań głosowych z domowych awantur miał się nad nią znęcać psychicznie i fizycznie. Sprawa po raz pierwszy światło dzienne ujrzała pod koniec lutego, kiedy lokalne media zamieściły relacje żony Piaseckiego. Po pewnym czasie radny zrezygnował z członkostwa w klubie PiS i przynależności do partii.

"Ofiar przemocy domowej w Polsce przybywa. Statystyki mówią o prawie 92 tysiącach ofiar przemocy - tych zarejestrowanych. To liczba tragedii ludzkich i całych rodzin. My Polki, bydgoszczanki przemocy mówimy STOP. Nie zgadzamy się na poniżanie i krzywdzenie fizyczne czy psychiczne. (...) Wzywamy radnego Rafała Piaseckiego do złożenia mandatu radnego naszego miasta" - napisała w apelu grupa kobiet.

W apelu kobiety podkreśliły, że wspierają żonę radnego "w trudnym czasie, ale również inne ofiary przemocy, które nie mają odwagi wyjść z cienia swego oprawcy".

Sygnatariuszki reprezentują: Nowoczesną, PO, SLD, Partię Razem, oraz nieformalne grupy Dziewuchy Dziewuchom Bydgoszcz i Czarny Protest oraz Fundację Oblivion. Apel podpisały w czasie konferencji prasowej przed siedzibą Rady Miasta Bydgoszczy.

"My radni nie wyobrażamy sobie współpracować z Rafałem Piaseckim merytorycznie na jakimkolwiek posiedzeniu komisji, posiedzeniu rady miasta. W związku z tym trudno mi powiedzieć, jak będzie wyglądała ta sytuacja, jeżeli Piasecki przyjdzie na sesję. (...) Sprzeciwiamy się mówieniu, że jest to życie prywatne i nie należy tego komentować. To nie jest życie prywatne, to jest przemoc jednej osoby wobec drugiej, na co absolutnie się nie godzimy" - powiedziała radna Monika Matowska (PO).

Czytaj też: Bydgoszcz: Radny Rafał Piasecki zrzekł się mandatu

W gronie uczestniczek konferencji była też Sara Winnicka z Fundacji Oblivon, która wzięła pod opiekę żonę radnego. O Piaseckim powiedziała, że "w tym człowieku nie ma refleksji".

"Taka osoba powinna być objęta anatemą środowiska na długi czas. Wydaje mi się, że samo ustąpienie z określonej partii - bo to nie o partię chodzi, tylko o człowieka - nic nie da. Piasecki przeczeka, a za chwilę dołączy do dowolnego nawet jakiegoś tam klubu (...) Czy powinniśmy pozwolić mu wrócić do świata polityki?" - mówiła Winnicka.

Zaznaczyła, że żona Piaseckiego ma dużo nagrań z awantur i SMS-ów.

"Proszę mi wierzyć, że to nie jest jedno nagranie, to nie są cztery nagrania. Ja tak naprawdę nie byłam w stanie ich przesłuchać, chociaż powinnam. Ja je przewijałam, bo one potęgowały w sile. Od 2013 r. to rosło w siłę, to było ciągle niszczenie od wewnątrz. Wiele osób zadaje mi pytanie, dlaczego ona nie odeszła wcześniej. Jak sam powiedziała jest chrześcijanką, chciała budować, nie niszczyć" - mówiła Winnicka.

REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (1)

  • dobrze aby też tym zająć , 2017-04-21 08:09:58

    SKOKI BANKRUTUJA a PIS sie bogaci SKOK-ów skok do Luksemburga. Senator PIS- multimilioner... Bierecki i siec powiazan wlascicielskich Wedlug KNF spóldzielcze kasy oszczednosciowo-kredytowe tylko w tym roku wyloza na utrzymanie licznych spólek 180 mln zl. Sam twórca systemu SKOK, senator PiS Grzego...rz Bierecki , zasiada w zarzadach pieciu podmiotów powiazanych ze spóldzielczymi kasami i jest czlonkiem 15 rad nadzorczych. Jego brat Jaroslaw jest w dwóch zarzadach i dziewieciu radach nadzorczych. PAJECZYNA PRZESTEPCZA !!! Spóldzielcze kasy oszczednosciowo-kredytowe poniosa w tym roku niemal 100 mln zl kosztów na rzecz podmiotów powiazanych z Kasa Krajowa SKOK oraz kontrolowana przez nia spólka SKOK Holding, zarejestrowana w Luksemburgu – oszacowala Komisja Nadzoru Finansowego (UKNF). Na rzecz podmiotów powiazanych ze SKOK Holding w tym roku pójdzie 70,4 mln zl. Tak przynajmniej szacuje nadzór. W 2013 r. takie koszty przekraczaly 83 mln zl. Wczoraj KNF opublikowala raport na temat powiazan kapitalowych i osobowych w systemie spóldzielczych kas. Kierujac sie potrzeba zapewnienia prawidlowego funkcjonowania rynku finansowego, w szczególnosci bezpieczenstwa srodków pienieznych gromadzonych w spóldzielczych kasach oszczednosciowo-kredytowych, KNF uznala za celowe przekazanie do wiadomosci publicznej informacji o powiazaniach kapitalowych i personalnych w sektorze SKOK – napisala w nim.  rozwiń