PARTNER PORTALU
  • BGK

Stanisław Karczewski: kandydat PiS w Warszawie na początku 2018 r.

  • PAP/PSZ    24 listopada 2017 - 10:47
Stanisław Karczewski: kandydat PiS w Warszawie na początku 2018 r.

Wszystko jest przed nami, wszystkie wersje rozpatrujemy - zapewnia Stanisław Karczewski. (fot. Shutterstock)

Decyzja o kandydacie PiS na prezydenta Warszawy zapadnie na początku roku; analizowane są różne warianty, również taki, żeby jeden z potencjalnych kandydatów PiS, był kandydatem na wiceprezydenta stolicy - oznajmił marszałek Senatu Stanisław Karczewski.
Karczewski zapewnił 24 listopada w radiu Warszawa, że Prawo i Sprawiedliwość starannie przygotowuje się do wyborów. "To nie jest tak, że zostaliśmy w blokach startowych, obserwujemy co się dzieje, w sprawie kandydatów, którzy się pojawiają i tych ruchów, które dzieją się w Warszawie" - podkreślił.

"Podejmiemy decyzję (ws. kandydata na prezydenta stolicy) w odpowiednim czasie, myślę, że to będzie początek roku" - zapowiedział marszałek Senatu.

Karczewski komentując decyzję lidera Nowoczesnej Ryszarda Petru o poparciu dla kandydatury Rafała Trzaskowskiego na prezydenta Warszawy, powiedział: "Jeden kandydat opozycji - Paweł Rabiej ma być wiceprezydentem, jak dowiedzieliśmy się później - po kilku godzinach od oznajmienia tej decyzji - nie była to decyzja partii, tylko lidera". Jego zdaniem, Petru - decyzją w sprawie Rabieja - pozbawił się pozycji lidera.

W czwartek 23 listopada liderzy Platformy i Nowoczesnej - Grzegorz Schetyna i Ryszard Petru oświadczyli, że Trzaskowski jest wspólnym kandydatem obu ugrupowań na prezydenta Warszawy a dotychczasowy kandydat Nowoczesnej Paweł Rabiej - kandydatem na jego zastępcę.

"Świadczy to o tym, że w tych partiach nie ma dyskusji, analizy, wspólnego stanowiska. U nas w partii jest inaczej, chociaż mówi się o tym, że jest autokratycznie rządzona, (...) ale tak nie jest. My analizujemy, bardzo dużo rozmawiamy, podejmujemy decyzje wspólnie" - przekonywał Karczewski.

Pytany, czy w PiS możliwy jest taki sam tandem, jak w przypadku duetu Trzaskowski-Rabiej, czyli że jeden z potencjalnych kandydatów PiS, on, lub Patryk Jaki, będzie wiceprezydentem stolicy odparł, że "wszystko jest przed nami, wszystkie wersje rozpatrujemy".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.