PARTNER PORTALU
  • BGK

Stanisław Karczewski na prezydenta Warszawy? Kandydatów PiS możemy poznać na przełomie roku

  • PAP/MN    20 września 2017 - 14:11
Stanisław Karczewski na prezydenta Warszawy? Kandydatów PiS możemy poznać na przełomie roku
Stanisław Karczewski podzielił się swoją wizją rozwoju Warszawy. (fot. Twitter)

Nie mamy określonego terminu, kiedy przedstawimy naszych kandydatów w wyborach samorządowych, ale przypuszczam, że będzie to na przełomie roku - powiedział w środę (20 września) marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Jego zdaniem, Warszawie brakuje dobrze opracowanej wizji rozwoju.
• Karczewski pytany, co by zmienił, gdyby został prezydentem Warszawy, powiedział, że w stolicy brakuje dobrze opracowanej wizji tego, jak miasto ma się rozwijać i w jakim iść kierunku.

• Inne problemy stolicy - według Karczewskiego - to kiepski dostęp do służby zdrowia, zanieczyszczenie powietrza czy brak poważnych, dużych inwestycji. 

• Każdy następny prezydent powinien zacząć przede wszystkim od dialogu - ocenia marszałek Senatu. 

"Rozmawiamy na ten temat, wszystkie ugrupowania przygotowują się do wyborów samorządowych. (...) Przygotowujemy się do podjęcia ostatecznych decyzji, nie mamy określonego terminu, kiedy pokażemy naszych kandydatów, ale przypuszczam, że będzie to około przełomu roku" - powiedział marszałek Senatu w środę w radiu RDC, pytany o kandydatów PiS w wyborach samorządowych.

Karczewski pytany w zeszłym tygodniu, czy będzie kandydatem PiS na prezydenta Warszawy, powiedział, że to prawdopodobne. "Ja nie mówię ani tak, ani nie"- podkreślił. "Jeśli stwierdzimy w gronie politycznym, że to jest dobre dla Warszawy, dobre dla Polski - to tak, ale jeśli nie, no to nie. Zobaczymy, tak albo nie" - dodał.

Pytany w środę, co by zmienił, gdyby został prezydentem Warszawy, powiedział, że w stolicy brakuje dobrze opracowanej wizji tego, jak miasto ma się rozwijać i w jakim iść kierunku. "Propozycja stworzenia metropolii została zdecydowanie odrzucona, choć pewnie gdybyśmy dłużej o tym rozmawiali, to byśmy przekonali Warszawiaków i mieszkańców miejscowości wokół Warszawy" - ocenił. Jego zdaniem, stworzenie metropolii jest "nieuchronnością" i "kwestią czasu".

Czytaj też: Grzegorz Schetyna chce koalicji z Nowoczesną i PSL na wybory samorządowe

Zdaniem marszałka Senatu, w stolicy brakuje sprawnego rozwiązywania problemów, które dokuczają mieszkańcom, czyli np. ws. komunikacji miejskiej. "Dojazd do Warszawy i poruszanie się po niej, to utrapienie, które trzeba zmienić" - przekonywał. "Mam pewne pomysły, o których nie chciałbym teraz mówić, ale to jest jeden z priorytetów" - podkreślił Karczewski.

Kolejny problem, jaki - jego zdaniem - istnieje w stolicy, to dostęp do służby zdrowia. "W Warszawie jest dużo szpitali (...) i trzeba to skoordynować - brakuje mocnej współpracy" - ocenił.

"Do mnie zgłaszają się profesorowie, ordynatorzy różnych oddziałów, którzy mają świetne pomysły. One są topione, nie (są) brane pod uwagę a mogą rewelacyjnie usprawnić działanie służby zdrowia" - ocenił marszałek Senatu. "Chciałbym i wiem jak to zrobić, żeby zmienić funkcjonowanie systemu opieki zdrowotnej" - zadeklarował.

Zdaniem marszałka Senatu, w Warszawie "brakuje poważnych, dużych inwestycji". "Jeśli chodzi o infrastrukturę sportową, to brakuje inwestycji i obiektów, które stawiałyby Warszawę w silnej pozycji o ubieganie się o ważne imprezy sportowe, nie tylko piłkarskie" - zaznaczył.

Czytaj też: Platforma Obywatelska pokaże program samorządowy. Znamy termin

Karczewski wskazał również na problem zanieczyszczenia powietrza w stolicy. "Do tej pory żadnych działań nie było. To trzeba absolutnie rozwiązać. W tym zakresie mam dużo pomysłów i współpracuję z organizacjami, które są temu poświęcone" - zaznaczył. Jak podkreślił, "ścisła współpraca z organizacjami samorządowymi i stowarzyszeniami, które chcą zmieniać Warszawę, to zadanie dla nowego prezydenta stolicy.

"Każdy następny prezydent powinien zacząć przede wszystkim od dialogu. Powinien przedstawić swoją wizję w czasie kampanii wyborczej, a później - bądź już wcześniej - rozmawiać z aktywistami miejskimi, bo oni mają wielką wiedzę oraz doświadczenie i trzeba z tego czerpać" - przekonywał marszałek Senatu. Jego zdaniem, teraz wiele rzeczy robi się chaotycznie. "Warszawa zmienia się na korzyść i pięknieje, w dużej mierze jest to zasługa Warszawiaków" - oświadczył Karczewski.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • ocena z Bieszczad, 2017-09-20 14:26:40

    Minister Zdrowia PiS powinien wprowadzać te rewelacyjne pomysły zgłaszane senatorowi ...totalitarny PiS w akcji