PARTNER PORTALU
  • BGK

Stanisław Tyszka z Kukiz'15 o dwóch latach rządu PiS

  • WNP.pl    17 listopada 2017 - 18:39
Stanisław Tyszka z Kukiz'15 o dwóch latach rządu PiS
Stanisław Tyszka pytany, czy PiS dąży do likwidacji samorządów, powiedział, że, jego zdaniem, całkowita likwidacja nam nie grozi (Stanisław Tyszka, fot.youtube)

- Bardzo niepokojące są dla mnie zapowiedzi, dotyczące likwidacji jednomandatowych okręgów wyborczych, dlatego że w mojej pracy wielokrotnie spotykałem się z bardzo dobrymi radnymi czy wójtami w małych gminach - mówi Stanisław Tyszka, poseł Kukiz'15 i wicemarszałek Sejmu.
Jego zdaniem, jeśli JOW-y zostaną zlikwidowane i wprowadzone zostaną listy partyjne, będziemy mieli do czynienia z radnymi, którzy nie są związani z lokalną społecznością, tylko są wyznaczani partyjnie, nie interesują się sprawami lokalnymi, a wykonują rozkazy partyjnych szefów.

- Drugim, bardzo niepokojącym, elementem projektu ordynacji samorządowej PiS jest zmniejszenie okręgów do powiatów i sejmików, co w praktyce oznacza eliminację wszystkich ugrupowań poza PiS i PO, a także narzucenie systemu dwupartyjnego. Oni myślą logiką partyjną, a nie podporządkowania władzy obywatelom - mówi Stanisław Tyszka w wywiadzie dla WNP.pl

Pytany, czy PiS dąży do likwidacji samorządów, powiedział, że, jego zdaniem, całkowita likwidacja nam nie grozi. - Grozi nam natomiast oderwanie samorządów od obywateli - stwierdził.

Więcej przeczytasz tutaj.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.