PARTNER PORTALU
  • BGK

Stargard: Zmarł prezydent Sławomir Pajor

  • PAP/AT    19 stycznia 2017 - 06:55
Stargard: Zmarł prezydent Sławomir Pajor
Zmarł prezydent Sławomir Pajor (fot.facebook.com/Sławomir-Pajor)

• Nie żyje Sławomir Pajor prezydent Stargardu (Zachodniopomorskie) – poinformował dyrektor biura prezydenta w Urzędzie Miasta Zdzisław Rygiel.
• Prezydent zmarł 18 stycznia przed północą w swoim domu. Miał 58 lat.
Sławomir Pajor był prezydentem Stargardu od 2002 r.

Był absolwentem Uniwersytetu Szczecińskiego, gdzie ukończył studia ekonomiczne. Pracował na kierowniczych stanowiskach w administracji samorządowej, m.in. w powiatowym urzędzie pracy w Łobzie a także w urzędach rejonowych w Stargardzie i w Pyrzycach.

Od 1990 do 1994 był członkiem rady miasta i gminy Pyrzyc, które było jego rodzinnym miastem. W latach 1998 - 2002 zasiadał w sejmiku zachodniopomorskim z ramienia Akcji Wyborczej Solidarność.

Czytaj też: Oni odeszli w mijającym roku

W 2002 wygrał wybory na urząd prezydenta Stargardu Szczecińskiego. Podczas kolejnych wyborów w 2006 r. skutecznie ubiegał się o reelekcję jako polityk bezpartyjny z listy Prawa i Sprawiedliwości. Ponownie wybrany został na stanowisko prezydenta Stargardu w 2010 r. W 2014 r. został po raz kolejny wybrany na prezydenta Stargardu w II turze głosowania. Kandydował z ramienia komitetu wyborczego organizowanego przez lokalne ugrupowania oraz Platformę Obywatelską.

W 2015 r. Sławomir Pajor został odznaczony Odznaką Honorową za Zasługi dla samorządu terytorialnego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.