PARTNER PORTALU
  • BGK

Starosta bieruńsko-lędziński ustawiał przetargi? Jest akt oskarżenia

  • PAP/PSZ    4 stycznia 2018 - 16:59
Starosta bieruńsko-lędziński ustawiał przetargi? Jest akt oskarżenia
Oskarżonym grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności. (fot. Shutterstock)

Katowicka prokuratura oskarżyła starostę bieruńsko-lędzińskiego Bernarda B., byłą dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Bieruniu Dorotę U. oraz inne osoby o przestępstwa związane z ustawaniem przetargów.
O skierowaniu aktu oskarżenia do Sądu Rejonowego w Tychach poinformowała 4 stycznia Monika Łata z zespołu prasowego Prokuratury Okręgowej w Katowicach.

Staroście i byłej dyrektor prokuratura zarzuca, że jako funkcjonariusze publiczni od 2014 r. naruszali przepisy prawa zamówień publicznych w przetargach ogłaszanych przez powiat i zarząd dróg.

Zgodnie z ustaleniami prokuratury, urzędnicy weszli w porozumienie z przedstawicielami różnych spółek, "w efekcie powodując ograniczenie zasad uczciwej konkurencji i mechanizmów wolnorynkowych, a w konsekwencji ograniczenie możliwości wyboru najkorzystniejszej oferty", w ten sposób działając na szkodę interesu publicznego, Skarbu Państwa i powiatu.

Czytaj także: Były wiceprezydent Poznania ma poważne zarzuty. Jest akt oskarżenia

"Oskarżeni stwierdzili, że zdarzenia opisane w postanowieniu o przedstawieniu zarzutów miały miejsce, jednak nie potrafili ich odtworzyć, powołując się na upływ czasu" - poinformowała prokurator Łata. Prokuratura zastosowała wobec nich poręczenia majątkowe.

Bernardowi B., Dorocie U. i pozostałym oskarżonym może grozić kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.