PARTNER PORTALU
  • BGK

Starosta wodzisławski wezwał DiN do złożenia wyjaśnień

  • PAP/rs    23 stycznia 2018 - 10:43
Starosta wodzisławski wezwał DiN do złożenia wyjaśnień
Nie ma zgody na to, by na terenie naszego miasta i powiatu propagowano faszyzm - mówi sekretarz powiatu Michał Lorek. (Fot. Shutterstock.com)

Do złożenia wyjaśnień w sprawie doniesień medialnych na temat propagowania faszyzmu wezwał pisemnie starosta wodzisławski władze Stowarzyszenia "Duma i Nowoczesność". Jednocześnie analizowana jest działalność innych organizacji, które mogą być z nim powiązane.
"Superwizjer" TVN24 ujawnił w sobotę wyniki swego dziennikarskiego śledztwa dotyczącego działalności niektórych polskich środowisk narodowych, m.in. Stowarzyszenia "Duma i Nowoczesność". Na nagraniach ukrytą kamerą są pokazane m.in. obchody 128. urodzin Adolfa Hitlera zorganizowane w 2017 r. w lesie nieopodal Wodzisławia Śląskiego.

W poniedziałek przedstawiciele działających w powiecie partii politycznych i organizacji - m.in. Nowoczesnej, PSL, PO, SLD oraz KOD - zwrócili się do starosty wodzisławskiego jako organu nadzorującego działalność stowarzyszeń i organizacji na terenie powiatu o przeprowadzenie kontroli w stowarzyszeniu oraz złożenie do sądu wniosku o rozwiązanie stowarzyszenia.

- Już w poniedziałek przeanalizowaliśmy statut tego stowarzyszenia i nie budzi on wątpliwości co do zgodności z prawem. Znając jednak treść nagrań, zgodnie z procedurą zwróciliśmy się do władz stowarzyszenia, by złożyły wyjaśnienia w tej sprawie - poinformował we wtorek sekretarz powiatu Michał Lorek.

- Kolejnym etapem jest powiadomienie sądu w Gliwicach, który zarejestrował stowarzyszenie, o podejrzeniu działania niezgodnie z prawem i na pewno to zrobimy. Nie ma zgody na to, by na terenie naszego miasta i powiatu propagowano faszyzm - dodał.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.