PARTNER PORTALU
  • BGK

Straż: W ostatnich dniach w pożarach zginęły 22 osoby

  • PAP/JS    15 stycznia 2017 - 12:58
Straż: W ostatnich dniach w pożarach zginęły 22 osoby
Wszystkie te pożary w ciągu tych trzech dni powstały w mieszkaniach i domach Fot. Morguefile.com

Od czwartku (12 stycznia) w pożarach zginęły 22 osoby, a 51 zostało rannych; tylko w sobotę doszło do 243 pożarów, w których rannych zostało 13 osób a 6 zginęło – poinformował rzecznik Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Paweł Frątczak.
Frątczak podkreślił, że od czwartku do soboty doszło do 746 pożarów.

"Trudno powiedzieć obecnie jakie były przyczyny tych pożarów, natomiast najczęściej o tej porze roku jest to wynik niewłaściwej eksploatacji lub wad urządzeń grzewczych elektrycznych lub gazowych" - powiedział.

W miejscowości Filipów (Podlaskie) spaleniu uległ jednorodzinny dom drewniany - zginęła jedna osoba; w pożarze domu jednorodzinnego w miejscowości Korzeniowo (Pomorskie) zginęły dwie w osoby. W pożarach mieszkań śmierć poniosły trzy osoby: jedna w Wąchocku (Świętokrzyskie) i dwie w Nowej Hucie w Krakowie.

W piątek w nocy w miejscowości Ryczywół (Wielkopolskie) w wyniku pożaru zginęła pięcioosobowa rodzina: matka i jej czterej dorośli synowie.

"Wszystkie te pożary w ciągu tych trzech dni powstały w mieszkaniach i domach. Do większości doszło w nocy, gdzie sen sprawił, że ludzi praktycznie zabił dym, a nie ogień, nie temperatura. Stąd namawiamy do montażu czujek dymu, bo często pożar jest bardzo późno zauważany, w związku z tym późno zawiadamia się strażaków" - podkreślił Frątczak.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.