PARTNER PORTALU
  • BGK

Świdnica: Wiceprezydent Szymon Chojnowski przyznał się, że jest gejem

  • Michał Wroński    28 listopada 2017 - 20:25
Świdnica: Wiceprezydent Szymon Chojnowski przyznał się, że jest gejem
Wiceprezydent Świdnicy - Szymon Chojnowski. (fot. um.swidnica.pl)

Wiceprezydent Świdnicy - Szymon Chojnowski - dokonał publicznego coming outu. Na łamach magazynu „Replika” wyznał, że jest gejem. I... doczekał się gratulacji od Roberta Biedronia.
Zdaniem samego Chojnowskiego trudno mówić tu o jakimś coming oucie, gdyż – jak stwierdził – jego znajomi, przyjaciele i współpracownicy wiedzą o jego orientacji seksualnej. Przyznał też, że na niektóre miejskie imprezy przychodzi ze swoim partnerem i nie robi z ich związku tajemnicy.

– Chciałbym, by homoseksualność była traktowana jak coś zwyczajnego. (...) W mojej pracy homoseksualność ani nie pomaga, ani nie przeszkadza. Nie ma potrzeby nad nią się rozwodzić, ale też nie chcę robić z niej tematu tabu. Nie ukrywam jej ani się jej nie wstydzę – mówił na łamach „Repliki” wiceprezydent Świdnicy. Jak tłumaczył, wywiadu udzielił nie z przyczyn osobistych, ale społecznych.

- Ważny i potrzebny coming out wiceprezydenta Świdnicy. Brawo - tak skomentował te słowa Szymona Chojnowskiego Robert Biedroń, prezydent Słupska i bodaj najbardziej znana twarz polskiego ruchu LGBT.

Szymon Chojnowski został wiceprezydentem Świdnicy na początku 2015 roku. Powierzono mu nadzór nad sprawami kultury, sporty i współpracę z organizacjami pozarządowymi. Wcześniej pracował w Ministerstwie Finansów, gdzie odpowiadał za współpracę z organizacjami i instytucjami międzynarodowymi. Z zawodu jest dziennikarzem. Zasłynął też jako „twarz” reklamy jednego z piw (wystąpił w niej ze swymi braćmi).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.